Anasayfa Haberler Deniz Kuvvetleri ve Deniz Sistemleri STM Brezilya’nın Korvet ihalesinde

STM Brezilya’nın Korvet ihalesinde

0

Brezilya Donanması, Tamandaré Class Corvette (CCT) satın alma projesi için dokuz ticari teklif aldığını açıkladı.

Brezilya geçtiğimiz yıl 4 yeni korvet yapımı için teklif talebi yayınlamıştı. Brezilya Donanmasından yapılan açıklamaya göre, alınan teklifler artık teknik, yasal, mali ve finansal açıdan analiz edilecek. Deniz Kuvvetleri, 27 Ağustos 2018 tarihinde yapılan analizden sonra, tekliflerin kısa listeye alınacağını ve 29 Ekim 2018’de en iyi teklifin seçileceğini belirtti.

Brezilya’nın yayınladığı teklif talebine göre Brezilya proje kapsamında 1,6 milyar dolar harcamayı ve ilk geminin teslimini 2021-2022 yıllarında almayı planlıyor. Geçen yıl yayınlanan teklif talebine göre gemiler yabancı bir firma ile birlikte yerel endüstrinin katılımı ile birlikte Brezilya’da üretilecek. Korvetlerin 103.4 metre uzunluğa, 12.8 metre genişliğe ve 25 knot maksimum hıza ve 2.790 metrik ton ağırlığa sahip olması isteniyor. Gemiler, 2014 yılında Brezilya tarafından seçilen MBDA firmasının SeaCeptor hava savunma füze sistemi ile donatılacak.

STM Brezilya Korvet ihalesine teklif verdi

STM, ihale şartnamesinde ki yerel ortak şartı sebebiyle BrasFELS Tersanesi, Omnisys Engenharia elektronik üreticisi ve Brezilya’nın egemenliği ve teknolojik özerkliği ile işbirliği amacı ile hareket eden Brezilyalı Ezute Vakfı (Fundação Ezute) ile birlikte teklif verdi. STM’nin bir diğer ortağı ise Milgem Projesinde kullanılan SMART-S Mk2 radarlarının tasarımcısı Fransa merkezli THALES firması.

Projeye teklif veren diğer firmalar şu şekilde;

  • BAE Systems (İngiltere), CONSUB Defesa Tecnologia S.A. (Brezilya) ve Mac Laren Oil Estaleiros Ltda. (Brezilya)
  • ÁGUAS AZUIS Konsorsiyumu: Atech Negócios em Tecnologias S.A (Brezilya), Embraer S.A (Brezilya) veThyssenKrupp Marine Systems GmbH (Almanya)
  • DAMEN SAAB TAMANDARÉ Konsorsiyumu: Damen Schelde Naval Shipbuilding B.V (Hollanda) ve Saab AB (İsveç)
    Alt Yükleniciler: CONSUB Defesa e Tecnologia S.A (Brezilya), WEG equipamentos elétricos S.A (Brezilya), and Wilson Sons Estaleiros Ltda. (Brezilya)
  • FLV: Fincantieri S.p.A(İtalya), Leonardo S.p.A (İtalya) ve Vard Promar S.A. (Fincantieri Brezilya Tersanesi)
  • VILLEGAGNON Konsorsiyumu: Naval Group (Fransa), Enseada Industria Naval S.A. (Brezilya) ve Mectron S.A. (Brezilya)
  • Goa Shipyard Limited (GSL, India), Indústria Naval do Ceará (Breziltya), Fundação Ezute (Brezilya)  ve SKM Eletro Eletrônica Ltda.(Brezilya)
  • Garden Research Shipbuilder Engineers (Hindistan), ELBIT Systems Ltd (İsrail) ve SINERGY Group Corporate. (Brezilya)
  • Ukrinmash (Ukrayna), Thales (Fransa) ve Arsenal de Marinha do Rio de Janeiro (Brezilya).

Kaynak: DefPost

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Avustralya Donanmasından 75 milyar dolarlık savunma planı

Avustralya Savunma Bakanı Linda Reynolds ve Savunma Sanayi Bakanı Melissa Price, İngiliz M…