Anasayfa Haberler Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri Tank Kurtarıcı Araç Projesi için SSM’den duyuru

Tank Kurtarıcı Araç Projesi için SSM’den duyuru

0

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) tarafından Kara Kuvvetleri Komutanlığı ihtiyaçları doğrultusunda başlatılan Tank Kurtarıcı Araç Projesi için Bilgi İstek Dökümanı duyurusu yayımlandı.

SSM’nin Bilgi İstek Dökümanı (BİD) duyurusunda yer alan bilgilere göre Tank Kurtarıcı Araç Projesi ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı ihtiyacına binaen; her türlü hava ve arazi şartlarında yüksek hareket kabiliyeti ile desteklediği birliğin muharebe müessiriyetine kuvvet çarpanı olarak destek sağlayacak, etkin zırh koruması, düşük siluet ve diğer olanakları ile yüksek beka kabiliyetine sahip olacak, tanımlanmış yetki içerisinde, üst kademelere kadar muharebe alanı bilgilerini iletebilecek sayısal ve emniyetli Komuta Kontrol ve Bilgi Sistemlerine sahip olacak, Altay Tankı Gövdesi üzerinde gerekli modifikasyonlar yapılarak üzerine Kurtarma Teçhizatı adapte edilecek, Müşterek harekâtta, karşılıklı çalışabilirlik ve Altay Tankı ile birlikte lojistik desteklenebilirliğe olanak sağlayacak şekilde, Türkiye tarafından kabul edilmiş NATO standartlarına uygun yeteneklere sahip olacak paletli bir sistemin kazandırılması amaçlanıyor.

BİD’i almaya istekli kurum veya firma öncelikli olarak talebini en geç 13 Şubat 2018 tarihi saat 16.00’a kadar resmi yazı ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı’na (SSM) iletebilecek.

Haber Fotoğrafı: Steven Harrison-Green – Flickr

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Birleşik Arap Emirlikleri’nin K9 Obüsleri Alman ambargosuna takıldı

Birleşik Arap Emirlikleri tarafından temin edilecek K9 Thunder obüsleri Alman ambargosuna …