Anasayfa Haberler TSK’ya 72 adetlik 8×8 Tuğra tank taşıyıcı araç teslimatı

TSK’ya 72 adetlik 8×8 Tuğra tank taşıyıcı araç teslimatı

0

BMC tarafından tasarım ve üretimi yapılan, yürür aksamı ve kabini tamamen şirketin öz imkan ve kabiliyetleri ile geliştirilip üretilen 8×8 tank taşıyıcı Tuğra’nın 72 adetlik teslimatı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

BMC tarafından gerçekleştirilen kalifikasyon sürecini takiben; Tank Taşıyıcı Projesi kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ilk etapta 72 adet aracın teslimatın 2019 yılı içerisinde tamamlanmış oldu. BMC tank taşıyıcı Tuğra’ya küresel pazarda da yoğun ilgi bulunuyor ve birçok ülke ile ihracat görüşmelerin yürütülmekte olduğu belirtiliyor. Tank Taşıyıcı Tuğra ilk olarak üzerindeki Altay tankı ile birlikte IDEF 2019 Fuar’ında kamuoyuna tanıtıldı.

Şirketin öz imkan ve kabiliyetlerle geliştirdiği tank taşıyıcı Tuğra 620 beygir gücünde motora sahip. BMC tank taşıyıcı Tuğra, Altay tankı da dahil olmak üzere totalde 120 ton ağırlığında yük taşıyabiliyor. Kullanıcı personel konforunun da ön planda tutulduğu araç; geniş, ergonomik, konforlu bir sürüş olanağı ile saatte 90 kilometre hıza ulaşabiliyor.

Öztreyler A.Ş. tarafından üretilen, 70 Ton taşıma kapasitesine sahip olan, ALTAY TANKI’nı taşımak için üretilmiş olan TANK TAŞIYICI LOWBED teslimatları da yapılmış oldu.

Görsel: Sekiz PR
Görsel: Sekiz PR
Görsel: Sekiz PR

İlgini Çelebilir!

ASELSAN kurumsal yönetim derecelendirme notunu yükseltti

ASELSAN, Sermaye Piyasası Kurulu’nun kurumsal yönetim ilkeleri baz alınarak bağımsız bir d…