Anasayfa Haberler Genel Haberler Türk Savunma Sanayii Zirvesi Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilecek

Türk Savunma Sanayii Zirvesi Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilecek

0

Türk Savunma Sanayii Zirvesi 12 – 13 Aralık 2018 tarihlerinde, Türkiye’nin Küresel Güç Vizyonu doğrultusunda T.C. Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde bu yıl ilk kez düzenlenen Türk Savunma Sanayii Zirvesi, Küresel Güç Türkiye ve Vizyoner Genç konseptleri ile T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilecek.

Üst düzey sektör temsilcilerini, kamu yetkililerini ve binlerce üniversite öğrencisini bir araya getirecek Zirve’de; sektörün ihtiyaçları, yeni projeler ve insan kaynağı gibi konular ele alınacak. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere ilgili bakanlar ve alanında uzman üst düzey konuşmacılar Zirve’de konuşmaları ile yer alacak.

Küresel Güç Türkiye!

Türk Savunma Sanayii Zirvesi, Türkiye’nin Küresel Güç Vizyonu’nu esas alarak tasarlandı. Savunma sanayii konusunda vizyon genişletebilmek adına düzenlenen Zirve’de ülkemizin savunma sanayisinin; ulaşım, haberleşme, enerji, sağlık ve benzeri alanlardaki yetkinlik, korunma seviyesi, savunma kabiliyeti ve yerli üretim üzerine içerikler ziyaretçilerle paylaşılacak.

Zirve’nin birinci günü olan 12 Aralık 2018 tarihinde;

1. Girişim – Yatırım – İhracat Zincirinde Savunma Sanayii
2. Milli Sanayi Hamlesi için Nitelikli İnsan Kaynağı
3. Teknoloji – İnovasyon – Üretim Üçlemesi
başlıkları altında 3 panel düzenlenecek. Savunma sanayii sektörüne yön veren isimler tarafından savunma sanayiindeki stratejik gelişmeler aktarılarak sektör temsilcileri arasında sürdürülebilir bilgi alışverişi sağlanacak.

Türk Savunma Sanayii’nde İstihdam Modeli “Vizyoner Genç Programı”

Türk Savunma Sanayii Zirvesi’nin ikinci günü; savunma sanayii için nitelikli insan kaynağı temininin sürdürülebilir kılınması ve üniversite öğrencilerinin milli ve yerli üretim farkındalığına kavuşturulması amacıyla oluşturulan Vizyoner Genç Programı kapsamında gerçekleşecek.

Zirve; üniversite öğrencilerine Küresel Güç Vizyonu doğrultusunda gelişen ve büyüyen Türk Savunma Sanayii dönüşümünün bir parçası olmaları için fırsat sunuyor. Türk Savunma Sanayii Zirvesi’nin ikinci gününde, Konuşmacılar kariyer odaklı Defence Talk / Keynote oturumlarda;

1. İstikbal için Havacılık ve Uzay Sektöründe Kariyer
2. Gelecek Bulutta
3. Geleceği Planlamak: Teknoloji’de Kariyer
4. Mavi Okyanus Stratejisi: Denizde Kariyer
5. Türkiye Girişim Ekosistemi
6. Hayallerin Ötesinde Kariyer
7. İletişimde Kariyer
8. Küresel Kariyer
9. Stratejik Güvenlik Gücü: İnsan Kaynağı
10. Kariyerin Enerjisi
başlıkları çerçevesinde fikirlerini paylaşacaklar.

Türk Savunma Sanayii Zirvesi’ne dair detaylı bilgilere ve tam programa turksavunmasanayii.org adresinden ulaşılabilir.

İlgini Çelebilir!

Kuzey Kore’den ABD’ye tepki: “Hedefte biz varız”

Kuzey Kore’nin Dışişleri Bakanlığı sözcüsünün Salı günü KCNA haber ajansı tarafından…