Anasayfa Haberler Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri Ukrayna Pakistan’daki fırsatlarını artırıyor

Ukrayna Pakistan’daki fırsatlarını artırıyor

0

Ukrayna’nın devlete ait savunma sanayi grubu UkrOboronProm, yeni füze sistemlerinin geliştirilmesi ve üretilmesi de dahil olmak üzere Pakistan’da yeni fırsatlar elde ediyor.

Jane’in haberine göre geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir dizi basın bülteninde UkrOboronProm, hava, deniz ve kara alanlarındaki fırsatların, 27-30 Kasım’da Pakistan, Karaçi’de düzenlenen IDEAS 2018 uluslararası savunma fuarına katılım gösteren grup ile Pakistan askeri liderleri arasındaki toplantılara konu olduğunu söyledi.

Pakistan’ın zırhlı araçlar ve hassas silahlar gibi alanlarda işbirliği yapmak ve Pakistan’ın askeri nakliye uçağı ve helikopterlerinin bakım, onarım ve revizyonunun (MRO) desteklenmesiyle ilgilendiğini söyledi.

UkrOboronProm, Pakistan’ın tedarik süreçlerinin bir parçası olarak çeşitli Ukrayna silahlarının ve askeri teçhizatının “testlerini” yürütmek istediğini söyledi.

Endüstri grubu, Pakistan’daki meslektaşlarıyla da “muhtelif sınıflarda yüksek hassasiyetli füzelerinin Ukrayna-Pakistan ortak üretiminin başlatılmasını destekleyecek” şart ve koşulları görüştüğünü söyledi.

UkrOboronProm, iki tarafın “önümüzdeki aylarda ortak araştırma ve geliştirme çalışmalarına başlamaya hazır olduklarını” doğruladığını söyledi. Bu kapsamda daha önce UkrOboronProm bir silah sistemini tanımlamamıştı ancak son yıllarda iki ülke, Luch Tasarım Bürosu tarafından Kiev’de geliştirilen yüksek hassasiyetli anti-tank füze sistemleri üzerinde işbirliğini tartışıyorlar.

Ayrıca UkrOboronProm ile Pakistan Ordusu’nun Sovyet döneminden kalma T-80UD Ana Muharebe Tanları (AMT) için bakım, onarım ve revizyon ile modernizasyon desteği sunan bir şirket olan Pakistan’ın ağır sanayi şirketi Taxila (HIT) tarafından Al-Khalid AMT’nin temelini takip edecek olan geliştirilmiş Al-Khalid (Improved) AMT’nin üretimi konusunda işbirliğini görüştü.

Pakistan Silahlı Kuvvetleri, Ukrayna Malyshev Fabrikası tarafından üretilen ve 1990’ların sonlarında Pakistan Ordusuna teslim edilen 300’den fazla T-80UD tankını envanterinde bulunduruyor.

İlginizi çekebilir: https://www.defenceturk.net/azerbaycan-ve-pakistanin-jf-17-gorusmeleri-son-asamada

 

 

İlgini Çelebilir!

Sınırlarımızın yeni gözcüsü: ATEŞ

Türk savunma sanayisinin iki önemli kuruluşu zırhlı mobil sınır güvenlik aracı Ateş için g…