Anasayfa Haberler Deniz Kuvvetleri ve Deniz Sistemleri Type 31 fırkateynleri için MTU çözümleri devrede

Type 31 fırkateynleri için MTU çözümleri devrede

0

Rolls-Royce, Kraliyet Donanması’nın Type 31 fırkateynleri için MTU tahrik sistemleri tedarik edecek.

Toplam sipariş, ana tahrik ve dahili güç üretimi için kullanılacak 40 motor ve jeneratör setinden, MTU Callosum sevk kontrol ve gözetleme sistemi ve Entegre Lojistik Desteği’nden (ILS) oluşmaktadır. Her bir fırkateyn, her biri 8.000 kW’ın üzerinde güç üreten dört adet MTU 20V 8000 M71 motorla güçlendirilecek. Her bir gemide, her biri 900 kW’ı aşan 16V 2000 M41B birimlerine dayanan dört MTU jeneratör seti ile güç sağlanacak.

Eylül 2021’de Rolls-Royce, ana yüklenici Babcock International Group’a dört ana tahrik motoru ve dört jeneratör seti içeren ilk gemi setini teslim edecek.

Tahrik ve dahili güç sistemleri için Entegre Lojistik Desteği, tüm hizmet ömürleri boyunca verimli ve uygun maliyetli bakım sağlayacaktır. MTU Callosum sevk kontrol ve gözetleme sisteminin tedarik sözleşmesine çok kısa bir süre içinde resmi olarak eklenmesi bekleniyor.

Babcock International Enerji ve Denizcilik Genel Müdürü Sean Donaldson, “Type 31 programımıza tedarikçi olarak MTU çözümleriyle Rolls-Royce’u ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Motorları ve gemi jeneratör setleri, dünya çapında çok sayıda karşılaştırılabilir gemide uygulanması ile şimdiden kendini kanıtlıyor. ” dedi.

MTU 20V 8000 M71

Rolls-Royce Power Systems Denizcilik ve Savunma Başkan Yardımcısı Knut Müller, “Babcock International Group’un bu son derece önemli projede MTU tahrik ve yerleşik güç çözümlerini tercih etmesinden gurur duyuyoruz. MTU ürünleri şimdi Kraliyet Donanması’nın neredeyse tüm mevcut ve gelecekteki projelerinde yer almaktadır. Bu, İngiliz ortaklarımızın bize duydukları güvenin ve ürünlerimizin güvenilirliğinin ve esnekliğinin etkileyici bir kanıtı. ” dedi.

Kraliyet Donanması, su üstü ve denizaltı filolarında Rolls-Royce tahrik çözümlerine güveniyor. MTU Serisi 2000, 4000 ve 8000 birimleri gelecekte Kraliyet Donanması’nın birçok savaş platformunda- destroyerlerde (Type 45), tüm fırkateyn sınıflarında (Type 23, 26, 31) ve denizaltılarda (Astute sınıfı) yer alacak.

Dış Haberler Editörü

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Hulusi Akar ve İtalyan mevkidaşı Lorenzo Guerini heyetler arası görüşme gerçekleştirdi

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ankara’ya ziyaret gerçekleştiren İtalya Savunma Bakanı L…