Anasayfa Haberler Genel Haberler ABD Hükumeti Navistar’ın yolsuzluk davasına katıldı

ABD Hükumeti Navistar’ın yolsuzluk davasına katıldı

0

Amerikan Adalet Departmanı’nın 4 Aralık 2019 tarihli beyanına göre Amerika Birleşik Devletleri, Navistar’a yönelik Amerikan Deniz Piyadeleri’ne (USMC) Yanlış İddialar Kanunu’nun (False Claims Act) ihlal edilerek -MaxxPro DXM araçları için- şişirilmiş hizmet ücreti fatura edildiği iddiasıyla 2013’te açılan davaya resmen katıldı.

Adalet Bakanlığı 2009 müzakereleri sırasında Navistar’dan , MaxxPro Dash DXM MRAP için gerekli olan “Bağımsız Süspansiyon Sistemini“ oluşturan parçaların ticari satışlarının kanıtını sunmasını istedi.

Bakanlığa göre dava sürecinde sunulan makbuzların sahte olduğu ve aslında böyle bir satış olmadığı iddia ediliyor. Dava, 2013 yılında eski Navistar Sözleşme Direktörü Duquoin Burgess tarafından başlatıldı.

Dava, 2013 yılında eski bir Navistar Sözleşme Direktörü Duquoin Burgess tarafından başlatıldı ve ABD’nin Burgess’i temsil eden Sanford Heisler Sharp LLP’nin 3 Aralık tarihli basın açıklamasına göre, en az 1.2 milyar ABD doları değerinde tazminat talep ediyor.

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Azerbaycan Ordusu Ermenistan’a ait 22 adet tankı imha etti

Azerbaycan Ordusu Ermenistan’a ait 22 adet tank ve diğer zırhlı araçların imha edildiğini …