Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri ABD Donanması ticari helikopter filosu kullanıyor

ABD Donanması ticari helikopter filosu kullanıyor

0

ABD Donanması, uçak gemilerini ve diğer savaş gemilerini desteklemek için sivil helikopter filosu kullandığını gösteren yeni görüntüleri yayınladı.

Scramble Magazine, sivil helikopter filosunun ABD Deniz Kuvvetleri yararına çalıştığını rapor etti. Yayında, son yayınlanan fotoğrafa dikkat çekildi ve USS Abraham Lincoln (CVN-72) üzerinde ikmal yapan Air Center Helicopters Inc. (ACHI) tarafından işletilen iki EC225LP’yi (ya da H225 olarak da bilinir) görüldüğü söylendi.

ACHI şirketi on tanesi ABD Silahlı Kuvvetleri’ne hizmet eden, 17 tane -yenilenmiş, tadil edilmiş- H225’ten oluşan bir filoya sahip.

Bu helikopterler şu anda personel taşımacılığı için Silahlı Kuvvetler ve Özel Harekat Kuvvetleri eğitimi, dikey ikmal ve personel tahliye misyonları ile çalışyorlar.

ACHI CEO’su Rod Tinney Ekim ayında “Bugün bu 10 sivil helikopter, üç ülkede ve iki okyanusta ABD Deniz Kuvvetleri, ABD Hava Kuvvetleri ve ABD Ordusu için askeri görevler gerçekleştirmek üzere sözleşmeli durumda ve kısa bir süre içinde, 3.000’den fazla uçuş saatini biriktirdiler ” dedi.

ACHI’nın helikopterleri, Donanma’nın denizaşırı uçuş, taktiksel navigasyon ve iletişim konusundaki katı gereksinimlerini karşılamak için özel olarak yapılandırıldı. Helilkopterler gemiler arasında personel ve kargo transferi, radar izleme tatbikatları ve havadan bombardıman tatbikatlarına katıldılar.

Airbus Helicopters Müşteri Destek ve Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Christoph Zammert:

“ACHI’nın yenilikçi yaklaşımı sayesinde, bu sivil uçaklar hızlı bir şekilde askeri müşterilerle yeni görevler için hizmete sokuldu ve H225 filosunu dünyanın en büyük filolarından biri haline getirdi.”

H225 Helikopteri

H225, ünlü SUPER PUMA / COUGAR ailesine ait çift motorlu bir helikopterdir. 979 adedin üzerinde H225, 5.480.300 uçuş saatinden fazla hem askeri hem de ticari operatörlere hizmet vermek amacıyla kullanıldı.

H225, uzun menzilli güçlü ve hızlı bir helikopterdir. Büyük ve kullanışlı bir kabin hacmine sahiptir ve kabinde çarpmaya dayanıklı 19 yolcu koltuğuna ve son derece düşük titreşim seviyeli bir ortamda 2 mürettebat üyesi ile çeşitli oturma düzenlemeleri barındırmaktadır.

Airbus tarafından H225’te geliştirilen teknik ilerlemeler arasında mekanik montajların modüler tasarımı, kompozit malzemelerin kullanımı, LCD Çok Fonksiyonlu Ekranlar dahil olmak üzere en gelişmiş teknolojilerin kullanımı, Araç Takip Sistemi ve Otomatik Uçuş Kontrol Sistemi yer almaktadır.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Endonezya MV-22 Osprey alımı düşünmüyor

Endonezya Savunma Bakanlığı Genel Sekreteri 8 Temmuz’da Endonezya’nın MV-22 Os…