Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri AH-64E Sürüm 6’nın operasyonel testi gerçekleştiriliyor

AH-64E Sürüm 6’nın operasyonel testi gerçekleştiriliyor

0

ABD Ordusu, 24 Haziran’da yaptığı açıklamaya göre Boeing, Sürüm 6 konfigürasyonuna yükseltilen AH-64E Apache Guardian’ın operasyonel denemelerini gerçekleştirdi.

Teksas’taki Fort Hood’daki testlerde, yükseltilmiş Apache’nin, helikopterin geliştirilmiş hedef edinme ve birlikte çalışabilirlik yeteneklerini test etmek için insansız hava aracı ve kara birimleri ile birlikte çalıştığı görüldü. “Operasyonel testte, AH-64E Sürüm 6’nın donanımlı bir birimin kara ve deniz ortamlarında saldırı, keşif ve güvenlik misyonları gerçekleştirme kabiliyeti hakkında veri toplandı.” ABD Ordusu Operasyonel Test Komutanlığı Havacılık Test Direktörlüğü ile Askeri Test Planları Analisti olan Larry Hood tarafından alıntı yapıldı.

ah-64 version 6 ile ilgili görsel sonucu

Daha önce Jane’e Sürüm 6’daki yapılandırmanın özel olarak yeni bir denizcilik hedefleme modunun yanı sıra destekli hedef tespit / sınıflandırma içerdiğini söyledi. Ayrıca sürüm 6 şu teknik özellikleri de barındıracak; çok modlu lazer görüntü harmanlama, bir radar frekansı interferometresi (RFI), pasif aralık / menzil uzatma, atış kontrol radarı geliştirmeleri, Longbow entegre bakım destek sistemi yer analiz yazılımı iyileştirmesi ve Askeri Radyo Dalga Biçimi (SRW) -gömülü diyagnostik.

Dış Haberler Editörü

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

ABD, Japonya’ya 23 milyar dolarlık devasa olası F-35 satışını onayladı

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı, Yabancı Askeri Satışlar (FMS) kanalı ile …