Anasayfa Haberler Genel Haberler Almanya Federal Meclisi’nden 1 milyar euroluk bütçeye onay

Almanya Federal Meclisi’nden 1 milyar euroluk bütçeye onay

0

Almanya Federal Meclisi bütçe komitesi roketatar mühimmatı, Boxer zırhlı personel taşıyıcı, sürüş destek sistemleri, seyyar hücum köprüsü alım ve modernizasyonları ile ilgili 1 milyar euroluk bütçeyi onayladı.

Almanya Federal Meclisi bütçe komitesi, MARS roketatarları için yeni mühimmatların satın alınmasını ve Patriot hava savunma füzelerinin modernizasyonunu onayladı.

Ayrıca Boxer zırhlı personel taşıyıcıları, yeni seyyar yüzücü hücum köprülerinin, sinyal istihbarat uçaklarının ve sürücü görüş sistemlerinin alımını içeren bütçe tasarısını onayladı. Onaylanan bütçe tasarısı ile 1 milyar euroyu bulan bir kaynak serbest bırakıldı.

Almanya Federal Meclisi, yaklaşık 278 milyon euro karşılığında, Güdümlü Çok Namlulu  Roketatar Sistemi (GMLRS) için 1.818 adet güdümlü füze daha satın alacak. Bu yüksek hassasiyetli füzeler Mars II roketatar tarafından ateşleniyor. Yüksek hassasiyet ile her türlü hava koşulunda 80 kilometreye kadar olan nokta ve alan hedefleri vurabiliyor.

Ayrıca Alman Silahlı Kuvvetleri envanterindeki 170 Patriot hava savunma füzesi modernize edilecektir.

Sürüş Destek Sistemi ve Havadan Keşif Platformları

405 Boxer  zırhlı personel taşıyıcıya yaklaşık 69 milyon euro maliyetle sürücüyü destekleyecek bir kamera  sistemi kurulacak. Oturma konumu nedeniyle, sürücü şu ana kadar aracın sağ tarafını göremiyordu. Yeni kamera  sistemi ile sürücü, özellikle umumi yollarda giderken diğer sürücüleri tehlikeye atmamak için tam görüş açısına sahip olacak.

Bu yılın başında, Savunma Bakanlığı ticari olarak temin edilebilen Global 6000 uçaklarını taşıyıcı platform olarak kullanmaya karar verdi. Bu uçaklara Entegre Sinyal İstihbarat Sistemi (ISIS) kurulacak. 2025 yılından itibaren, Alman Silahlı Kuvvetleri geniş çaplı havadan keşif kapasitesine sahip olacak.

Seyyar Hücum Köprüsü Çalışmaları

2020’nin sonunda envanterdeki ”Biber” seyyar hücum köprüleri tamamen değiştirilecek. Alman Silahlı Kuvvetleri, 330 milyon euroya 24 ilave Iguana zırhlı seyyar hücum köprüsü alımı planlıyor. Paketin tamamı aynı zamanda bilgi teknolojisi bileşenleri, navigasyon sistemleri, eğitim ekipmanı ve yedek parçaları da içermektedir.

İlk partide, 2016 yılında yedi Iguana seyyar hücum köprüsü sipariş edildi. Iguana seyyar hücum köprüsü ile birlikler engelleri, hendekleri ve 24 metreye kadar olan nehirleri 80 tona kadar ağırlık ile geçebilirler. Iguana seyyar hücum köprüsü hızla yer değiştirebilir. Bu, Alman Silahlı Kuvvetleri ve müttefik ülkelerin ağır kara konuşlu silah sistemlerinin hareketliliğinin artmasına önemli ölçüde katkıda bulunmaktadır.

Dış Haberler Editörü

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Türkiye dünya havacılık kalite süreçlerine dahil oldu

SAHA İstanbul öncülüğünde Türkiye’nin havacılık sanayini oluşturan dev firmaların katılımı…