Anasayfa Haberler Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri Aselsan’dan ilk ADOP-2000 teslimatı

Aselsan’dan ilk ADOP-2000 teslimatı

0

Ateş Destek Otomasyon Sistemleri sözleşmesinde ilk teslimat yapıldı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacını karşılamak amacıyla ASELSAN ile Milli Savunma Bakanlığı arasında 21 Aralık 2016 tarihinde imzalanan Ateş Destek Otomasyon Sistemleri (ADOP-2000) sözleşmesi kapsamında 1. Teslimat faaliyeti 18 Temmuz 2018 tarihinde başarıyla tamamlandı. ADOP-2000, kolordu seviyesindeki en üst komuta merkezlerinden, silah ve ileri gözetleyici unsurlarına kadar ateş destek fonksiyonlarını kapsayan taktik ve teknik ateş idare sistemlerinin birleşimidir.

ADOP-2000 Sistemi, muharebe sahasında bir kolordunun ihtiyaç duyduğu ateş desteğinin muharebedeki diğer fonksiyon sahaları ile bütünleşmiş biçimde en uygun, en ekonomik, en güvenli şekilde ve en kısa sürede karşılanmasını, bu kapsamda ateş destek unsurları ile hedef tespit ve teşhis sistemlerinin taktik ve teknik açılardan entegrasyonunu sağlamaktadır. Sistem; topçu, havan ve roket silahlarının muharebe sahasındaki etkinliğini, verimliliğini ve ateş gücünü önemli ölçüde arttırmaktadır.

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Birleşik Arap Emirlikleri’nin K9 Obüsleri Alman ambargosuna takıldı

Birleşik Arap Emirlikleri tarafından temin edilecek K9 Thunder obüsleri Alman ambargosuna …