Anasayfa Haberler Genel Haberler ASİSGUARD’da bayrak değişimi; yeni genel müdür Mustafa Barış Düzgün oldu

ASİSGUARD’da bayrak değişimi; yeni genel müdür Mustafa Barış Düzgün oldu

0

Türkiye’ye savunma alanında özgün yerli ve milli ürünler kazandıran, bu alandaki kabiliyetlerini dost ve müttefik ülkelere de taşıyan ASİSGUARD’ın yeni Genel Müdürü Mustafa Barış Düzgün oldu.

Askeri kara araçları elektroniği, otonom mikro, mini ve orta sınıf İHA’lar, elektro-optik, sınır güvenliği, yapay zeka ve büyük veri alanlarında sistem, alt sistem, donanım ve yazılım geliştiren savunmanın iddialı oyuncusu ASİSGUARD’ın Kurucu Genel Müdürü olan Ayhan Sunar’ın emekliliğinin ardından Genel Müdür pozisyonuna Mustafa Barış Düzgün atandı.

ASİSGUARD’da daha önce Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Düzgün, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu. ODTÜ’de yine aynı bölümde Yüksek Lisansı da bulunan Düzgün, kariyerine 1997 yılında ASELSAN’da başladı ve kurumun, Mikroelektronik, Güdüm ve Elektro-Optik Sektör Başkanlığı’nda (MGEO) sırasıyla, Tasarım Mühendisi, Elektronik Tasarım Takım Liderliği ve Elektronik Tasarım Müdürü olarak görev yaptı. 2018 yılında DIGITEST Elektronik’e İş Planlama, İnsan Kaynakları, Kalite Yönetimi, Sözleşme Yönetimi ve Ar-Ge’ den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak geçen Düzgün, 2019 Nisan ayında ASİSGUARD’da Mühendislik ve Teknoloji Direktörü olarak göreve başladı. Düzgün, 2020 Mart ayından bu yana ise ASİSGUARD’da Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Evli ve 2 çocuğu bulunan Mustafa Barış Düzgün, İngilizce biliyor.

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

ABD’nin İran’a yönelik yeni yaptırımları yürürlüğe girecek

ABD’li bir yetkili Trump’ın, İran’ı ABD pazarından mahrum bırakacak, ikincil yaptırım kara…