Anasayfa Haberler Genel Haberler Avustralya’ya elektronik harp için MC-55A “Peregrine”

Avustralya’ya elektronik harp için MC-55A “Peregrine”

0

Savunma Bakanı Hon Christopher Pyne ve Savunma Sanayii Bakanı, Senatör Hon Linda Reynolds CSC, Kraliyet Avustralya Hava Kuvvetleri (RAAF) için MC-55A “Peregrine” olarak atanacak dört adet modifiye edilmiş Gulfstream G550 uçağının 2.46 milyar dolara satın alındığını açıkladı.

Peregrine, F-35A Müşterek Taarruz Uçağı, E-7A Wedgetail ve EA-18G Growler, uçaklarını Donanmanın yüzey savaşçılarını, amfibi saldırı gemileri ve kara birliklerini için da dahil olmak üzere platformlar arasında kritik bir bağlantı sağlayan, savunmanın ortak savaş dövüş ağlarına entegre edilecek yeni bir havadan elektronik savaş aracıdır.

Çalışma Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir havacılık ve savunma şirketi L3 Technologies tarafından Texas’taki Greenville bölgesinde yapılacak. Ayrıca, yer tabanlı veri işleme sistemlerini, yedek parçaları ve mürettebat eğitim hizmetlerini içeren diğer program öğelerinin bulunduğu bir kendini koruma paketi de kurulacak.

Uçak, Avustralya Savunma Kuvvetleri’nin karmaşık elektromanyetik ortamlardaki operasyonlar için deniz, hava ve kara kuvvetlerine elektronik harp desteğini aktif olarak güçlendirmesini sağlayacaktır. Görev değişikliklerini yerine getirmek ve iletişim ekipmanlarını güvence altına almak için genel değişiklikler yapılmıştır.

İlgini Çelebilir!

Defence Turk 2. Yılında

“ULUSAL SAVUNMANIN MEDYADAKİ GÜÇLÜ SESİ” Kurulduğu günden bu güne güvenlik güç…