Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri Northrop Grumman’a anti-radyasyon füzesi sözleşmesi

Northrop Grumman’a anti-radyasyon füzesi sözleşmesi

0

Northrop Grumman Corporation, ABD Donanması’ndan Gelişmiş Anti-Radyasyon Güdümlü Füze-Uzatılmış Menzil  (AARGM-ER) Mühendislik ve İmalat Geliştirme (EMD) programı için 322,5 milyon dolarlık bir sözleşme aldı.

AARGM-ER programı, şu anda üretimde olan AARGM’den yararlanmaktadır. AARGM-ER, F/A-18E/F Super Hornet ve EA-18G Growler uçaklarına entegre edilecek. Ayrıca F-35 Lightning II’nin dahili taşıma istasyonu için yapılandırılacak. Northrop Grumman, Savunma Elektronik Sistemleri Başkan Yardımcısı Cary Ralston, “AARGM ölümcülüğü ile birleştirilmiş genişletilmiş ürün yelpazesi, saldırı havacılarımızı korurken kritik bir savunma bastırma şartını karşılayacak” dedi.

AARGM, hızlı bir şekilde hava savunma tehditlerine saldırı gerçekleştirme kabiliyetine sahip, havadan-satha fırlatılan bir füzedir. AARGM şu anda ABD Donanması ve ABD Deniz Piyadeleri envanterindeki F/A-18C/D Hornet, F/A-18E/F Süper Hornet ve EA-18G Growler uçaklarında kullanılmaktadır. AARGM ayrıca İtalyan Hava Kuvvetleri’nin Tornado Elektronik Savaş uçaklarına da entegre edilmiştir.

İlgini Çelebilir!

Boeing, V-22’i için ‘son şans’ uyarısı yaptı.

Boeing Paris Air Show öncesinde uyardı; Bell-Boeing ürettiği V-22 Osprey’in olası müşteril…