Anasayfa Haberler Genel Haberler Azerbaycan Ordusu haberleşme imkanlarını genişletiyor

Azerbaycan Ordusu haberleşme imkanlarını genişletiyor

0

Azerbaycan Ordusu, haberleşme imkanlarını geliştirme çalışmalarına devam ediyor.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı Azerbaycan Ordusu için yürütülen haberleşme imkanlarını geliştirme çalışmalarını yerinde inceledi.

AZƏRTAC’ın haberine göre, Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Həsənov ile bakanlığın diğer rehber heyeti, Azerbaycan Ordusu’nun hizmetine yeni verilen Uydu Kontrol Merkezi ve Haberleşme Laboratuarını ziyaret ederek işleyişi ile ilgili bilgi aldı.

Verilen bilgiye göre, uydu iletişim tertibatı, otonom işleyen merkezî yer üstü istasyonu, hareketli ve taşınır uydu iletişim araçları olarak ”Azerkosmos” ASC’nin uydusu üzerinden faaliyet gösteriyor. Bu tertibat, taarruz ve savunma müdahalelerinde askerî birliklerin hareketliği ve hızlı yer değiştirmesi sırasında komuta merkezleri arasında sesli ve yazılı bilgi değişiminin sağlanması için tayin edildi. Savunma Bakanlığı heyeti, Azerbaycan Ordusu’nun iletişim araçlarının teknik hizmet ve onarım merkezinin yeni hizmetine verilmiş merkezin açılışına da iştirak etti. Həsənov, merkez alanında kurulan ilgili iletişim araçlarının tamiri için tahsis edilmiş laboratuvarlar, teknik, hizmet, inzibatî çalışma odaları ve bunların işleyiş şartları hakkında da bilgi aldı.

Bu yöntemle, askerî birliklerde faydalanılan bütün sabit ve hareketli çağdaş askerî iletişim teçhizatları, açılan merkezden teknik hizmet görüp kısa sürede göreve hazır olması bekleniyor.

İlgini Çelebilir!

Hindistan ve Finlandiya ikili savunma alanında mutabakat anlaşması imzaladı

Hindistan Savunma Sekreteri Dr. Ajay Kumar ve Finlandiya Savunma Bakanlığı Daimi Sekreteri…