Anasayfa Haberler Genel Haberler Bangladeş MALE Sınıfı İHA ihalesi başlatıyor

Bangladeş MALE Sınıfı İHA ihalesi başlatıyor

0

Güney Asya ülkesi Bangladeş MALE sınıfı İHA tedariki için ihale açtı. Bangladeş’in tedarik ajansı Genel Savunma Satın Alma Müdürlüğü (DGDP)  istihbarat, gözetim, keşif ve hedefleme operasyonları için kullanılacak orta irtifa uzun menzilli (MALE) İHA tedarik etmek için açılan ihalenin Bangladeş Ordusu’nun Kuvvetler Hedefi 2030 modernizasyon planının şartlarını yerine getireceğini açıkladı.

Tedarik edilecek İHA’nın ihale isterlerine göre minimum 200 km/s maksimum hıza, minimum 140 km/s seyir hızına, 1000 km menzile ve minimum 6000 metre servis irtifasına sahip olması gerekiyor.

“Bangladeş’in ANKA ile ilgilendiği söylenmişti”

TAI Kasım aynda Tayland Savunma ve Güvenlik Fuarı’na katılmıştı. Fuar sürecince yapılan haberlerde Bangladeş’in ANKA, ATAK ve HÜRKUŞ platformlarıyla ilgilendiği söylenmişti. İhale isterleri ve TAI’nin son dönemde Asya pazarına ilgisi göze alındığında TAI’nin Bangladeş ihalesine katılması sürpriz olmayacaktır. Ancak SIPRI (Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü) verilerine göre 2,5 Milyar $ gibi düşük bir savunma bütçesine sahip olan Bangladeş’in bu tür alımlarda ihtiyaç duyacağı kredinin karşılanması gibi çeşitli sorunların gündeme gelebileceğini değerlendiriyoruz.

İhale Bildiri Kaynağı: Janes.com

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Türk Silahlı Kuvvetleri, Watya’daki hava savunma sistemlerini yeniden konuşlandırdı

Türk Silahlı Kuvvetleri, Libya’daki Watya Askeri Hava Üssü’nde bulunan MIM-23 …