Anasayfa Haberler Genel Haberler Barrett Communications, Mısır’a askeri radyo sistemleri gönderdi

Barrett Communications, Mısır’a askeri radyo sistemleri gönderdi

0

ABD’nin Mısır’a Desteği Devam Ediyor

Barrett Communications, Amerika Birleşik Devletleri tarafından finanse edilen bir programın bir parçası olarak Mısır’a ekipman gönderdi. Program, Mısır ordusuna Yüksek Frekans (HF) ve Çok Yüksek Frekans (VHF) telsiz haberleşme sistemi tedarik edecek.

Proje birden fazla aşamaya bölündü ve yer, mobil ve hava sistemleri için telsiz haberleşme teçhizatı içerecek. Programın ilk aşamasında, Barrett 5W el bilgisayarlarında ve PRC-2082 + 50W araç sistemlerinde Barrett PRC-2080 + VHF ekipmanını sağlayacak.

Barrett PRC-2090, PRC-2091 mobil istasyonu ve PRC-2092 baz istasyonu sistemleri ile orta ve uzun mesafeli iletişimin bir parçası olarak da tedarik edilmekte.

Barrett Communications CEO’su Andrew Burt, “HF ve VHF sistemlerimiz zaten Mısır’da kullanılıyor ve bu sözleşme kullandıkları mevcut sistemleri daha da artıracak. Eşsiz ürün ve sistem yetenek kombinasyonumuz bizi askeri ve savunma alanındaki müşterileri için dünya çapında ideal bir sağlayıcı yapıyor. ” açıklamasında bulundu.

Barrett Communications, ticari ve taktik yüksek frekans, taktik HF ve çok yüksek frekanslı iletişim ekipmanlarının uzman üreticisi ve tedarikçisidir. Tasarım ve üretim merkez ofisi Perth, Batı Avustralya’da bulunmaktadır. Şirket’in 150’den fazla ülkeye küresel dağıtım ağı ve 65’ten fazla ülkede müşteri destek ağı mevcuttur. Firma, 1976’dan bu yana dünyadaki askeri, hükümet, güvenlik, iş dünyası ve Sivil Toplum Kuruluşlarına HF iletişim ürünleri sunmakta.

Çukurova Üniversitesi Gazetecilik Öğrencisi, savunma sanayii ve global askeri teknolojilerle ilgileniyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

ABD, NATO bünyesindeki dört uçağını Afgan Hava Kuvvetlerine teslim etti

ABD, 17 Eylül 2020 tarihinde, NATO bünyesinde işletilen dört adet A-29 Super Tocano uçağın…