Anasayfa Haberler Genel Haberler Bayraktar SİHA ve Korkut’un model kitleri geliyor!

Bayraktar SİHA ve Korkut’un model kitleri geliyor!

0

Türk savunma sanayii ürünlerinin özel detaylara sahip modellerinin tedarikçisi olan TANMODEL, Türkiye’nin ölçekli tek plastik model kit imalatçısı olarak savunma sanayii takipçilerinin merakla beklediği projeler yürütüyor.

TANMODEL’in yürüttüğü projeler arasında önceliği Baykar A.Ş.’ye ait Bayraktar TB2 SİHA ve Aselsan Korkut Silah Sistemi Aracı (SSA) modelleri başta olmak üzere, Rusların operasyonel olarak kullandıkları uçak gemisi ana savunma uçağı Su-33, İngilizlerin son bombardıman uçağı olarak bilinen Buccaneer S.Mk.2 gibi model kit projeleri bulunuyor.

F-4E Phantom, NF-5A/B ve T-38 Yolda

TANMODEL’in imalat planları arasında tasarım aşamasında olan F-4E Phantom, Türk Yıldızları gösteri ekibinin de kullandığı NF-5A, NF-5B versiyonları ve halen Türk Hava Kuvvetleri envanterinde aktif olarak kullanılan T-38 gibi önemli projeler de bulunuyor.

Özel Detaylarıyla BAYRAKTAR TB2 SİHA

1/24 ölçek, kutu içeriğinde sergileme tablası, detaylı sulu çıkartma seti ve 16 sayfa A4 ebadında tamamı renkli Türkçe yapım klavuzu bulunacak BAYRAKTAR TB2 SİHA model kiti  toplamda 74 parçadan oluşuyor, Ocak 2018 sonunda teslimatlarına başlanması planlanan model kiti hem yeni başlayan modelciler için kolay birleşimli parça kırılımlarına hem de deneyimli modelciler için hassas detaylara sahip olacak. Kutu içeriğinde 360 derece kendi etrafında dönebilen kamera parçaları, açık ve kapalı yapılabilen ön iniş takımı parçaları, şeffaf sergileme tablası gibi özelliklere sahip olan model kitinin halkla buluşması için BAYKAR A.Ş. de üstün çaba harcıyor.

T3 Türkiye Teknoloji Tanıtım Vakfı ve okullar, müzeler, fuarlar, seminerler dahil gençleri havacılık konularına yönlendirecek tüm aktivitelerde TANMODEL, BAYRAKTAR TB2 SİHA model kitiyle yer almayı planlıyor.

 

ASELSAN KORKUT SSA 

1/35 ölçek, önceden birleştirilmiş ve boyanmış sunuma hazır, özel ahşap altlık ve şeffaf kabı içinde sergi modeli olarak yüzlercesini teslim edilecek model, dünya genelinde aynı ölçek seri imalat modeller içerisinde benzersiz detaylara sahip olacak. Devlet büyükleri başta olmak üzere, üst düzey askeri komuta kademesi ve ilgili birlik komutanlıklarına, yerli ve yabancı özel savunma sanayi yetkililerine takdim edilecek olan KORKUT SSA modelinin ayrıca sergileme kabini hariç aynı detaylara sahip 103 parçalı ve photo-etch setli model kit versiyonu ise başta Aselsan çalışanları olmak üzere gelecek talebe göre savunma sanayi ürünlerine ilgi duyan amatör ve profesyonel takipçilere de dağıtımı yapılması gündemde.

Türkiye’nin ölçekli tek plastik model kit imalatçısı olan TANMODEL, dünya genelindeki distribütör ağı vasıtasıyla Türk savunma sanayii firmalarının ürünlerine ait modelleri yurt dışında da pazara sunarak, üretici firmaların ve ürünlerinin marka bilinirliklerine destek sağlamayı hedefliyor. TANMODEL Web Sayfası

Kaynak: www.defenceturk.net

 

 

İlgini Çelebilir!

Sınır ve anayurt güvenliğinde en son teknolojiler SEDEC’te

Defence Turk’ün Medya Partneri olduğu SEDEC Savunma ve Güvenlik Fuarı, Türkiye’nin ö…