Anasayfa Haberler Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri Belçika’dan büyük zırhlı araç alımı

Belçika’dan büyük zırhlı araç alımı

0

Belçika Hükümeti Fransa’dan EBRC Jaguar ve Griffon Zırhlı Aracı Satın Alacak 

25 Ekim’de, Belçika hükumeti ülkenin savunma sanayiine büyük ölçüde yeni yatırımların yapması gerektiğini açıkça dile getirdi. Savunma Bakanı Steven Vandeput, Parlamentonun 9,2 milyar avroluk bütçe onayladığını ve bu sayede ordunun gerekli modern ve verimli savunma ekipmanlara sahip olacağını belirtti. Bakanlar Kurulu, Belçika’nın güvenliği için Fransa’dan yeni savaş araçlarının satın alınması için Savunma Bakanlığı’nın önerisini onayladı. Army Recognition’a göre Belçika Fransa’dan 60 adet Nexter EBRC “Jaguar” ve 382 adet Nexter “Griffon” zırhlı araç ve buna ilaveten yedek parça satın alınacak.

Nexter EBRC “Jaguar”

Bu durum neticesinde Belçika ve Fransa stratejik bir vizyon doğrultusunda savunma sanayiinde iş birliğine gitmektedir. Bu işbirliğinin amacı iki ülkenin ortak bir organizasyona sahip olmasının yanı sıra eğitim ve lojistik desteğinin ortaklaşa düzenlenmesini hedeflemekte.

Nexter “Griffon”

Araçların hizmete girişi 2025-2030’da planlanmakta ve kısa vadede Belçika ile  Fransa’nın yakın işbirliğine başlaması planlanmakta.

 

Defence Turk; güvenlik güçleri personeline, savunma sanayii kurum ve kuruluşları ile araştırmacılara savunma ve güvenlik alanında bilgi ve haber takibi hizmeti sağlamaya adanmış bir platformdur.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

ABD Ordusu, hızlı konuşlandırılabilir yeni bir hafif tank arıyor

ABD Ordusu mobil kuvvetlerinin ateş gücünü artırabilecek yeni yüksek hareket kabiliyetine …