Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri Boeing, 2500. AH-64 Apache helikopterini ABD ordusuna teslim etti

Boeing, 2500. AH-64 Apache helikopterini ABD ordusuna teslim etti

0

Boeing kısa bir süre önce şirketin Mesa, Arizona’daki üretim hattında üretilen 2500’üncü AH-64 Apache helikopterini ABD ordusuna teslim etti

İlk AH-64, A modeli olarak tasarlandı ve McDonnell Douglas tarafından 1984 yılında Birleşik Devletler ordusuna teslim edildi. Günümüzdeyse Boeing, AH-64E helikopterlerini üretip teslim etmektedir.

Taarruz Helikopterleri Programı Başkan Yardımcısı Kathleen Jolivette, ”Apache etkileyici bir başarı mirası oluşturdu. Bugün ve gelecekte savunma kuvvetlerinin gerektirdiği ilgili teknolojiler ve kabiliyetleri yerine getirebilecek iyi bir konuma sahip.” dedi.

Kathleen Jolivette, “Ekip arkadaşları ve tedarikçiler, saldırganlığı caydırmak ve özgürlüğü savunmak için çalışan ABD ve küresel müşterileri bir araya getirmeye, onlara teslimat gerçekleştirmeye ve desteklemeye odaklanıyor. Apache, çok boyutlu operasyonların geleceğinde kilit bir role sahip olmaya hazır. ” dedi.

Şirket, güncel Apache’nin entegre teknolojilere sahip olduğunu söylüyor. Bunlar gelişmiş sistem entegrasyonu için yeni, daha hızlı çok çekirdekli görev işlemcisi, durumsal farkındalığı ve koordinasyonu artırmak için iletişim ve navigasyon kabiliyetleri, daha kısa sürede tanımlama, deniz araçlarının tespit edilmesine yönelik atış kontrol radarından oluşmaktadır.

Apache teslimatları arasında 1997’ye kadar 937 A modeli, 1997 ile 2013 arasında 1.000’den fazla AH-64D ve 2011’den beri 500’den fazla E modeli bulunmaktadır.

Dış Haberler Editörü

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

ABD Ordusu B-52 Stratofortress’den AGM-183A hipersonik füzesini test etti

Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri tarafından açıklandığı üzere Güney Kaliforniya…