Anasayfa Haberler Deniz Kuvvetleri ve Deniz Sistemleri Brezilya deniz havacılık filosunu büyütüyor

Brezilya deniz havacılık filosunu büyütüyor

0

Jane’in aktardığına göre Brezilya, yeni amfibi gemiler hizmete aldığı ve donanmasının erişimini arttırmayı istediği için bir dizi yeni hava aracını yükseltiyor ve yeni araç satın alıyor.

Brezilya Donanması 2016 yılında NDM Bahia (G40) havuzlu çıkarma platformunu (LPD) ve 2018’de PHM Atlantico (A140) helikopter taşıyıcısını görevlendirdi ve bu platformlardaki havacılık kapasitesini artırmak için çalışıyor. Platform helikopterleri kolluk kuvvetlerine ve Deniz Piyadeleri eğitimine destek sağlıyor ve zaman zaman afet yardımı operasyonlarına katkıda bulunuyorlar.

Leonardo tarafından Wild Lynx AH-11B standardına göre modernize edilen sekiz Süper Lynx Mk21A (yerel olarak AH-11A) helikopterinin ilk ikisi, Şubat ayında Filo HA-1 tarafından kabul edildi ve bu yıl iki tane daha başlatılacak. Leonardo, Filo HA-1’in 12 AH-11A helikopterini CAD800-4N motor, elektrikle çalışan kurtarma sistemi, cam kokpit, navigasyon cihazı, trafik çarpışmalarından kaçınma sistemi (TCAS), RX-5 otomatik tanımlama sistemi (AIS), SAGE elektronik destek önlemleri (ESM) sistemi ve Vicon XF karşı önlemler sistemleri ile modernize ediyor.

H-XBR projesi kapsamında donanma, Helibras’tan 16 H225M Süper Cougar orta sınıf helikopter alıyor. Genel amaçlı yedi (UH-15) ve üç CSAR (UH-15A) varyantı Filo HU-2 tarafından alındı. Sekizinci ve son UH-15 2020’de teslim alınacak. Bir anti-yüzey savaşı (AH-15B) yapılandırmasında beş H225Ms 2019 ve 2022 arasında alınacak. AH-15B bir Deniz Taktik Veri Yönetim Sistemi (NTDMS) görev sistemi, APS-143C (V)3 gözetim radarı, STAR Safire III elektro opsik sistem, IDAS kendini koruma paketi ve iki adet Exocet AM39 Block 2 Mod 2 füzesi içerir.

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Almanya ilave RBS15 Mk3 gemisavar füzesi sipariş etti

Alman Donanması’na ilave füze ve fırlatma sistemi tedariki için Saab ve Diehl şirket…