Anasayfa Haberler Genel Haberler Çin ve Almanya’dan tıbbi tatbikat

Çin ve Almanya’dan tıbbi tatbikat

0

İlk defa, Çin bağlısı silahlı kuvvetler personeli Avrupa’da Alman kuvvetleri ile müşterek sıhhi tatbikat gerçekleştirdi. Çin ordusu Almanya’daki, NATO üyesi ülke topraklarında, tatbikata zırhlı sıhhi araç ve sıhhiye personeli ile iştirak etti.

Combined Aid 2019 olarak duyurulan ve Çin’in sayıca yüz sıhhiye personeli ile katıldığı tatbikat; Feldkirchen, Bavyera’da simüle edilmiş bir kolera salgınına müşterek müdahaleyi içeriyor.

Tatbikat, Almanya ile ABD arasında savunma harcamalarının %2 eşiğinin altında kalması ve Berlin’in Rusya’dan gelecek boru hattına desteği gibi sebeplerden kaynaklanan gerilim yaşadığı zaman dilimine denk geldi.

Çin Savunma Bakanlığı tatbikat ile alakalı yaptığı açıklamada “Katılımcı birlikler müşterek komuta kontrol yeteneklerini geliştirecek, büyük ölçekli salgınların sebep olduğu kayıplara müdahale etmek ve yönetmek için beraber çalışacaklar.” ifadelerini kullandı.

17 Temmuz 2019’da noktalanması planlanan ve iki hafta sürecek olan tatbikat Çin medyasında Avrupalı uluslarla olan bağları kuvvetlendirme çabasının bir parçası olarak karakterize edildi.

Emekli personel Yue Gang, Çinli bir gazeteye verdiği demeçte NATO’nun Çin askeri gelişmesine dikkatle eğildiği bir dönemde bu tatbikatın “cepheyi yarıp geçme” olduğunu ifade etti.

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Gençlerin hayallerini ateşleyen Roket Yarışması’nın kazananları açıklandı

Hazar Roket Takımları üst üste iki yıldır şampiyon Gençlerin yerli ve milli üretime katkı …