Anasayfa Türk Savunma Sanayii Ürünleri Havacılık ve Uzay Sistemleri DroneShield, ABD Hava Kuvvetleri üssünde koruma sağlayacak

DroneShield, ABD Hava Kuvvetleri üssünde koruma sağlayacak

0

DroneShield, Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri’ne ürün sağlayacağını açıkladı.

DroneShield şirketi, Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri’nin (USAF) Grand Forks Hava Üssü’nde, DronesentryTm anti-drone sisteminin birden fazla birimini görevlendirmek için bir sözleşme yaptığını açıkladı.

Kullanılacak DroneSentryTM sistemleri, DroneShield şirketinin pasif RfOneTM radyo frekans yön bulma sensörlerine sahiptir ve şirketin DroneCannonTM sabit saha elektronik karşı tedbir sistemleriyle birlikte, dünya çapında sınıf 1 küçük (small class 1)  dronların tespiti için bir ürün yelpazesine sahip olduğu iddia edilmektedir. DroneSentryTM, sezgisel ve zengin özellikli bir uyarı, izleme ve raporlama yazılımı olan DroneShieldCompleteTM kullanıcı arayüzünü kullanmaktadır. Sistem, şirketin 2020 yılının sonlarında planlanan son teknoloji ürünü yapay zeka tabanlı ürün yazılımının piyasaya sürülmesi de dahil olmak üzere, düzenli ürün yazılımı güncellemeleri alacaktır.

Droneshield şirketi DronesentryTm anti-drone sistemi

DroneShield şirket CEO’su Oleg Vornik, “DroneShield seçildi çünkü teknolojimiz, yapay zeka yazılımından ve 319. SFS sorun bildirimini insanlık üzerinde çok az etkisi olan veya hiç olmayan bir şekilde çözen izle / yok et otomasyonundan yararlanıyor. Bu sözleşme, DroneShield’ın ilk ABD Hava Kuvvetleri görevlendirmesi olmaktadır. Dünyanın en zorlu müşterilerinden biri olan ABD Hava Kuvvetleri’nin, yeni RfOne MKIITM sensörlerini içeren DroneShield’ın amiral gemisi, sabit saha algılama ve yok etme sistemini kurmayı seçmesi şirket için çok önemli bir aşamadır ve ABD Hava Kuvvetleri, dünya üzerindeki üslerini korumak için önemli bir gereksinime sahiptir. Hizmet üyelerini ve onların korunmasına yönelik çözümlerimizin genişletilmiş sunumunun desteklenmesine devam edileceğini umuyoruz. Bizim için kilit bir pazar olan ABD askeri ve hükûmet sektörü için yaptığımız diğer çalışmalarımıza ek olarak, küresel gerilimler artmaya devam ettikçe ve drone tehdidi arttıkça, DroneShield’ın endüstri lideri anti-drone çözümlerine olan ihtiyacın hızla artması bekleniyor.” şeklinde açıklamada bulundu.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

TÜMOSAN zırhlı araçlar ve tanklar için yerli motor çalışmalarını sürdürüyor

TÜMOSAN, Türk Savunma Sanayii ürünü zırhlı araçlarda kullanılacak motorlar için çalışıyor.…