Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri E-3 AWACS yükseltme programı gecikti

E-3 AWACS yükseltme programı gecikti

0

İç Savunma Raporuna göre, ABD Hava Kuvvetleri E-3G Havadan Uyarı ve Kontrol Sistem uçaklarının yükseltme programını geciktirdi.

Raporda, ABD Hava Kuvvetlerinin E-3 AWACS Block 40/45 yükseltme programını test sırasında tespit edilen eksikliklerden kaynaklanan ve ana yükleyici Boeing tarafından temin edilen yeni donanımların tesliminde gecikmeler olduğunu söyledi. Savunma raporunda ‘’Kasım Ayında AWACS Block 40/45 programı için revize edilmiş satın alma stratejisi için programın gözden geçirilmesini önerildi.”

E-3 Blok 40/45, E-3G olarak adlandırılan yenilikler, uçakta işletme sınıfı ticari görev hesaplama sistemlerine, yer destek sistemlerine ve azalan üretim kaynaklarını ele almak için uygulama yazılımlarına, testlerinde belirlenen eksikliklerinin düzeltilmesine yönelik güncelleme içeriyor. E-3G uçağı, silah ve gözetleme kapsamları için Block 40/45 olarak yükseltilmiş bilgisayar platformu taşıyor. Bu sistem eski sistemi 30 yıl ileri taşımakta.

AWACS Blok 40/45 modifikasyonu sistemi, 1970’ler modeli misyon bilgisayar sistemini LAN tabanlı mimari ile değiştiriyor. Blok 40/45 ayrıca, yüksek öncelikli hedefler için veri bağlantı iletiminin gecikme süresini azaltan ve böylece hedeflerin atıcıya hızlı bir şekilde iletilmesini sağlayan gelişmiş bir Veri Bağlantı Altyapısı içerir. E-3G’nin görev bilişim sistemi, çoklu sensör entegrasyon algoritması kullanarak her hava, deniz ve kara varlığı için tek bir iz sağlamak üzere tüm dahili ve harici sensör girişlerini otomatik olarak birleştirmeyi sağlar. Gelecekteki bu değişiklikler yatay entegrasyonu ve ağ merkezli işlemleri destekleyecekt.

Ayrıca, E-3G güncellemesi, mürettebatın görev planlaması yapması ve görev sonrası veri depolama ve alma için merkezi veri işletme merkezi ile görev sonrası işlemlerini mümkün kılmak üzere konuşlandırılabilir bir yer destek sistemi içerecektir. İlk Sistem Geliştirme ve Tasarım faaliyetleri 2003 yılında başladı ve 2.7 milyar dolara mal oldu.

Özellikler:

Birincil fonksiyon Havadan izleme, komuta, kontrol ve iletişim
Güç Grubu Dört adet Pratt ve Whitney TF33-PW-100A turbofan motor
İtki Her motor için 21.000 pound
Uzunluk 145 fit, 6 inç (44 metre)
Kanat genişliği 130 fit, 10 inç (39.7 metre)
Yükseklik 41 fit, 4 inç (12,5 metre)
Hız Optimum seyir ~580 km/sa (Mach 0,48)
Maksimum İrtifa 29.000 feet (8.788 metre)
Maksimum Kalkış Ağırlığı 347.000 pound (156.150 kilogram)
Mürettebat Dörtlü uçuş ekibi ve 13-19 uzmandan oluşan görev ekibi (görev ekibi büyüklüğü misyonuna göre değişir)

İlgini Çelebilir!

Japonya ve ABD savaş uçağı teknolojisi müzakerelerini derinleştiriyor

Jane’e göre Japon Savunma Bakanlığı ve ABD hükumeti, Japonya’nın Mitsubishi F-2 avcı…