Anasayfa Haberler Genel Haberler Elbit Systems, 2019 yılının üçüncü çeyreğindeki hasılatını açıkladı

Elbit Systems, 2019 yılının üçüncü çeyreğindeki hasılatını açıkladı

0

Elbit Systems 30 Eylül 2019 tarihinde sona eren çeyreğe ilişkin birleştirilmiş hasılat sonuçlarını açıkladı.

Elbit Systems Başkanı ve CEO’su Bezhalel Machlis konu hakkında, “Özellikle, bizim gelirlerimiz için stratejik bir bölge olan Kuzey Amerika’da, çeyrekteki satışların toplam gelirimizin %30’una yükseldiği güçlü büyümeden memnunuz” açıklamasını yaptı.

Machlis, “Geçtiğimiz yıl, ürün portföyümüzü genişleten ve stratejik pazarlara girmemizi artıran bir dizi önemli satın alma işlemleri gerçekleştirdik. Son kazanımların entegrasyonu beklendiği gibi ilerliyor ve gelir ve maliyet sinerjileri elde etmek için ek fırsatlar araştırmaya devam ediyoruz.” dedi.

Machlis açıklamaya ek olarak, Elbit Systems’in, hem organik hem de kazanımsal büyüme yoluyla değer yaratma konusunda başarılı bir geçmişe sahip olduğunu ve öngörülebilir gelecek için bu stratejiyi izlemeye devam etmek istediğini söyledi.

Sonuçlar

  • 2019’un üçüncü çeyreğindeki gelir, 2018’in üçüncü çeyreğindeki 895.2 milyon dolara kıyasla 1.101.2 milyon dolar olarak gerçekleşti.
  • Ar-Ge giderleri, 2019’un üçüncü çeyreğinde 798 milyon dolar (gelirlerin% 7,2’si) iken, 2018’in üçüncü çeyreğinde 69,6 milyon dolar (gelirlerin% 7,8’i) olarak açıklandı.
  • Pazarlama ve satış giderleri, 2018’in üçüncü çeyreğinde, 69.4 milyon dolar iken, 2019 yılının üçüncü çeyreğinde 75.5 milyon dolar olarak açıklandı.
  • Genel ve idari giderler, 2019’in üçüncü çeyreğinde 57.5 milyon dolar iken, 2018’in üçüncü çeyreğinde 37.8 milyon dolar ile karşılaştırıldı.

 

 

Çukurova Üniversitesi Gazetecilik Öğrencisi, savunma sanayii ve global askeri teknolojilerle ilgileniyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

NATO’nun AWACS uçağı Libya açıklarında uçuş gerçekleştiriyor

Almanya’da bulunan Geilenkirchen Hava Üssü’nden kalkış yapan NATO bağlısı bir …