Anasayfa Haberler Genel Haberler Gabon’un Çinli zırhlı araçları göründü

Gabon’un Çinli zırhlı araçları göründü

0

Gabon’un seçkin Cumhuriyet Muhafızları (GR) 17 Ağustos’taki bağımsızlık günü askeri geçit töreninde ilk kez Çin yapımı Norinco VN1 8×8 zırhlı muharebe aracını (ZMA) sergiledi.

Yayın yapan televizyon spikeri ZMA’ların Cumhuriyet Muhafızları Müdahale Grubuna bağlı Gözcü, Keşif ve Muharebe filosu bağlısı olduğunu söyledi. Geçit töreninde ortaya çıkan 5 adet VN1 GR’nin standart kamuflajına sahip.

VN1’in ZM varyantı, 30 mm na top ve 7,62 mm koaksiyonell makineli tüfekle donatılmış iki kişilik taret bulunan 21 ton ağırlığındaki tamamen amfibi bir araçtır. Üç kişilik mürettebat ve 7 asker taşıyabilen araç Tayland ve Venezuella’ya ihraç edildi. Gabon ise Afrika’daki ilk kullanıcısı oldu. Alman DEUTZ marka BF-6M 1015CP 442 HP dizel motordan güç alan araç 100 km/sa maksimum hıza ve 800 km menzile sahip.

Dongfeng EQ2050 Bangladeş

Geçit töreninde birden fazla anten ve kamera bulunan bir çift Dongfeng EQ2050 aracı da yer aldı. Televizyon spikeri, her ikisinin de yüksek frekans, VHF ve UHF telsiz özelliklerine sahip, taktiksel yerden yere ve havadan yere iletişimler için yapılandırıldığını söyledi.

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

İlgini Çelebilir!

Rusya ve Rejim savaş suçu işledi: Ambulanslar vuruldu

Dün İdlib’te ateşkesi sağlamak üzere bulunan Türk askerlerine yönelik hava saldırısı…