Anasayfa Haberler Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri İtalyan IVECO şirketi Hollanda Ordusu’na 1275 adet hafif zırhlı araç üretecek

İtalyan IVECO şirketi Hollanda Ordusu’na 1275 adet hafif zırhlı araç üretecek

0

İtalyan IVECO Şirketi, Hollanda’ya 1.275 adet (LMV) Hafif Çok Amaçlı Araç üretip teslim edecek.

Hollanda Ordusu, İtalyan Ordusu için İtalyan IVECO Şirketi tarafından tasarlanan ve üretilen Hafif Çok Amaçlı Araç’tan alacak.

Hollandalı Silahlı Kuvvetleri’ne teslimatlarının 2022’de başlaması beklenen 1275 adet LMV araçlarının beş farklı varyantta üretilmesi planlanıyor. İtalyan şirketi IVECO tarafından üretilecek LMV (Hafif Çok Amaçlı Araç)’ler, şu anda Hollanda Silahlı Kuvvetleri’ne hizmet veren Mercedes-Benz 290 GD filosunun yerini alacak.

Hollandalı Silahlı Kuvvetler’i için beş farklı varyantta üretilecek araçlar; üstü kapalı ve yumuşak tavanlı, lojistik araç, ambulans ve askeri hizmet aracı şeklinde üretilecek.

Iveco LMV (Light Multirole Vehicle), Iveco tarafından tasarlanıp geliştirilen ve birkaç ülkede hizmet veren 4×4 taktiksel bir araçtır. LMV Iveco, dünyanın dört bir yanındaki 17 ülkenin ilgili kurumlarına hizmet vermektedir. Iveco LMV veya Light Multirole Vehicle, İtalya, Belçika, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Norveç, İspanya ve İngiltere gibi avrupa ordularında da hizmet veriyor. Hafif Çok Amaçlı Araç (LMV), 2001 yılında tamamlanan prototipiyle ilk olarak tanıtılmıştı.

LMV Iveco, her türlü mayına ve balistik tehditlere karşı koruma sağlayan ve araç bütünlüğüne karşı mürettebat korumasını destekleyen modüler zırh ile donatılabilir. LMV, mürettebata mayınlara karşı mümkün olan en yüksek güvenliği sağlayacak şekilde tasarlandı.

LMV Iveco 6 ileri ve 1 geri vites ile 140 beygir motorun gücüne sahiptir. Araç, farklı arazi koşşullarında da etkin kullanım sağlamakta. LMV maksimum 500 km menzile ve 130 km/s’lik maksimum hıza sahip.

Türk savunma sanayii özelinde savunma sanayii takipçisi ve araştırmacısı.

İlgini Çelebilir!

ASELSAN SARP UKSS ailesine Rus silahlarına uyumlu iki yeni üye

ASELSAN Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemi (UKSS) konusundaki ürün gamını genişletme…