Anasayfa Haberler Genel Haberler Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler Rus meslektaşıyla telefon görüşmesi gerçekleştirdi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler Rus meslektaşıyla telefon görüşmesi gerçekleştirdi

0

14 Haziran 2020 tarihinde Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ve Savunma Bakanı Şoygu’nun Türkiye’ye olacak resmi ziyaretinin son anda ertelenmesi sosyal medyada oldukça gündeme oturmuştu.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Rusya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valery Gerasimov ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmede Suriye ve Libya ile ilgili güncel güvenlik konuları ele alındı. Ayrıca bugün sabah aktarılan bilgide Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, “Türkiye ve Rusya Libya’da acil ateşkes için çalışıyor.” açıklamasında bulunduğu belirtildi.

 

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun Türk mevkidaşları Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile bölgesel sorunları görüşmek üzere İstanbul’a geleceklerini duyurmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefonda görüşmüştü

İletişim başkanlığı tarafından 10 Haziran’da yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştüğü bildirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin görüşmesinde, Libya ve İdlib’deki gelişmeler başta olmak üzere bölgesel konuların yanı sıra yeni tip koronavirüsle (COVID-19) mücadelede ve salgın sonrası dönemde atılacak adımlar ile ikili ilişkiler ele alındı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

T.C İletişim Başkanlığı Libya’da yaşanan son gelişmeleri çok daha aktif bir biçimde sosyal medya aracılığıyla duyurmaya başladı. Bu kapsamda 5 Temmuz 2020 tarihinde Başkanlığın resmi Twitter hesabı üzerinden Libya’daki Rus Wagner paralı askerlerinin varlığına ilişkin bir görsel paylaşıldı.

Çukurova Üniversitesi Gazetecilik Öğrencisi, savunma sanayii ve global askeri teknolojilerle ilgileniyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Azerbaycan Ordusu Ermenistan’a ait Taktik İHA düşürdü

Azerbaycan Ordusu tarafından Ermenistan Ordusuna ait İHA platformları düşürülmeye devam ed…