Anasayfa Tedarik ve Ar-Ge Projeleri Hava Konuşlu Uzaktan ED/ET Sistemi

Hava Konuşlu Uzaktan ED/ET Sistemi

0
Proje AşamasındaPrototip/ÜretimEnvanter

 

Amaç: Tehdit ülkelere karşı gerçekleştirilecek taarruzi hava harekatında, düşmanın her türlü radar ve haberleşme imkanının, tehdit bölgesine girmeden dinlenmesi karıştırılması ve/veya aldatılması maksadıyla hava platformuna entegre edilmiş Uzaktan Elektronik Dinleme/Elektronik Taarruz sistemi tedarik edilmesi.

Kapsam: 1 (bir) adet Prototip (3 adet opsiyon)

Ana/Alt Yüklenici: ASELSAN A.Ş.

Mevcut Durum: Teklif değerlendirme çalışmalarına devam edilmektedir.

Güncelleme

(SSM web sitesindeki proje sayfası güncellendi ve aşağıdaki metin yayımlandı)

Proje kapsamında; Hava Kuvvetleri Komutanlığı ihtiyacı olan 4 (dört) adet Hava SOJ Sistemi tedarik edilecektir. Düşman haberleşme sistemleri ve radarlarının (hava savunma, erken ihbar vb.) tespit/teşhis edilmesi, konumlarının bulunması ve bu sistemlerin özellikle sınır ötesi harekâtta dost unsurlara karşı kullanılamaması amacıyla karıştırılması ve aldatılması hedeflenmektedir. Hava SOJ Sistemlerine entegre edilecek görev sistemleri yurtiçi imkanlarla üretilecektir. 2018 yılı ilk çeyreğinde sözleşme imzası planlanmakta olup teslimatlar 2023-2025 yılları arasında gerçekleştirilecektir.

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

KORKUT-İHA

KORKUT-İHA 35 mm Tek Namlulu Silah Sistemi KORKUT-İHA, sabit tesis ve sınır bölgelerinde k…