Anasayfa Haberler Genel Haberler İngiltere devriye ve gözetleme faaliyetlerinde Leonardo’nun ”Osprey 30” radarını kullanacak

İngiltere devriye ve gözetleme faaliyetlerinde Leonardo’nun ”Osprey 30” radarını kullanacak

0

İngiltere Denizcilik ve Sahil Güvenlik Ajansı (MCA), arama kurtarma, sınır koruma, balıkçılık ve kirlilik devriyeleri gibi görevleri desteklemek için Leonardo’nun en yeni Osprey radarına geçecek. Osprey 30 radarı, İngiltere merkezli havacılık hizmetleri şirketi 2Excel Havacılık tarafından İngiltere MCA’ya sağlanan iki özelleştirilmiş Beechcraft King Air uçağında kurulacak.

Şu anda, Birleşik Krallık Denizcilik ve Sahil Güvenlik Ajansı MCA, İngiltere çapında düzenli balıkçılık ve kirlilik devriyelerinin desteklenmesinde Leonardo’nun Seaspray 7300E radarını işletmektedir. Radar, küçük hedef tespit kabiliyetine sahiptir ve en zorlu çevre koşullarında ve deniz durumlarında bile tespit kabiliyeti sağlamaktadır. Bunlara ek olarak radar,Denizcilik ve Sahil Güvenlik Ajansı mürettebatının petrol döküntülerini ve denizi kirletenleri çok uzun bir aralıkta, gece veya gündüz tespit edebilmesini sağlar.

2Excel, King Air’leri E-scan gözetleme radarları serisindeki son ürün olan Leonardo’nun ikinci nesil Osprey radarıyla donatarak bu başarıyı artıracak. Osprey, Şirket’in Seaspray ailesinin tüm özelliklerinden yararlanırken, ek modlar ve optimize edilmiş arazi ve kıyı görüntüleme yetenekleri ekliyor. Bu şekilde radar, kıyı boyunca olduğu gibi karışık çevre koşullarına uygun hale gelmektedir.

AESA RADAR FOR SEAPOWER MARITIME APPLICATIONS - DCSS News
Leonardo Seaspray 7300E radarı

Şirket AESA olarak da bilinen E-scan radarlarında dünyada önde gelen bir konuma sahiptir.  Bir Leonardo E-Scan radarı sayesinde ilgili ekipler denizden yürütülen tarama faaliyetlerine ihtiyaç duymaz, 360 derece tarama yapabilir ve hedefleri neredeyse anında tespit edebilir, izleyebilir ve sınıflandırabilir. Bu da mürettebatın  hızla ilgilenen bir alanı derinlemesine aramalarına izin verir. Bir diğer E-scan avantajı ise radarın bir dizi bireysel radar modülü başarısız olsa bile etkili bir şekilde çalışmaya devam edeceğinden son derece yüksek güvenilirlik oranına sahiptir. 30 ülkedeki müşteriler, Seaspray ve Osprey aileleri de dahil olmak üzere, Leonardo’nun E-scan radarlarını tercih etmiştir. ABD Donanması da Fire Scout insansız helikopter programı için Osprey 30 radarını tedarik etmişti.

ABD Donanması Fire Scout insansız helikopteri

Dış Haberler Editörü

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

TUSAŞ ve BOREN dünya kompozit üretiminde yeni alternatif ile ses getirecek

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ile Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN) arasında…