Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri İngiltere Kıbrıs’a F-35B konuşlandırıyor

İngiltere Kıbrıs’a F-35B konuşlandırıyor

0

Britanya bağlısı F-35B uçakları Norfolk – RAF Marham’dan Kıbrıs’taki Ağrotur Üssü’ne konuşlanmak üzere hazırlanıyor.

Savunma Sekreteri Gavin Williamson:

“Bu dişli savaş uçakları kendimizi ve müttefiklerimizi küresel çapta yoğunlaşan tehditlerden korumak üzere bir ulusal niyet beyanıdır.

Mevzubahis konuşlandırma, uçağın tam harekat kabiliyetine ulaşma yolunda önemli bir mihenk taşı.”

Kraliyet Hava Kuvvetleri (RAF) bağlısı olan F-35B’leri RAF personeli donanma personeliyle müşterek kullanıyor. Görev sürecinde iki kuvvet beraber çalışma kabiliyeti adına kritik bir tecrübe edinecek.

Görev; silahlı kuvvetlerin uçağı bir noktadan diğerine taşıma sürecinde ikmal, bakım ve tutum kabiliyetlerini geliştirmekle beraber esaslı bir şekilde sınamış olacak.

Amiral Philip Jones:

“İngiliz F-35B’lerinin Kıbrıs – Ağrotur’a konuşlandırılması ve bu yılın güzünde HMS Queen Elizabeth gemisine ilk iniş görevi bu uçakların dünyanın her yerinde menfaatlerimizi korumaya hazır olduğunu ispatlama adına önemli mihenk taşları olacak.”

Sir Stephen Hiller:

“Günümüz Dambuster’ları 617. Filo’yu dünyanın en gelişmiş savaş uçağıyla tarihindeki ilk denizaşırı göreve çıkarken görmek mükemmel.

Bu görev kabiliyetlerimizi sınama açısından birçok unsur barındırmakla beraber, itimadım tamdır ki yüksek ihtisaslı ve yetenekli personelimiz bunun üstesinden gelecektir.”

İlgini Çelebilir!

Alman Ordusu PARS 3 LR füze alımının sonuçları neticesinde ağır eleştiri altında

Alman Ordusu’nun Tiger helikopteri için 418,8 milyon euro değerinde 680 adetlik PARS…