Anasayfa Haberler Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri İngiltere modernize edilmiş Warrior ZMA’larını Estonya’ya gönderdi

İngiltere modernize edilmiş Warrior ZMA’larını Estonya’ya gönderdi

0

İngiltere yükseltilmiş Warrior Zırhlı Muharebe Araçlarını (ZMA), İngiltere liderliğindeki NATO tarafından büyütülen Forward Presence (eFP) savaş gurubu donanımın rotasyonu kapsamında Estonya’ya yerleştirdi.

Daha önce Estonya’ya gönderilen Warrior ZMA’lar eğitimler için gönderilmiş standart araçlardı. Yeni sevkıyatlarda ise Afganistan ve Irak’ta edinilen tecrübeler ile yüksek patlayıcılı tanksavar harp başlıklı tehditlere karşı Operational Equipment Standard 3 (OES3) standardı plakalar ile güçlendirilmiş Warrior ZMA’lar gönderildi.

Rotasyon kapsamında Almanya’nın Emden limanına trenle Challenger 2 ana muharebe tankları da dahil olmak üzere 200’den fazla araç taşındı. Bu araçlar demiryolu ile nakledildi. Taşınan araçlar arasında FV432 Zırhlı Personel Taşıyıcılar (ZPT), muharebe keşif araçları, Stormer yüksek hava savunma araçları, AS90 kundağı motorlu obüsler ve AW Apache taarruz helikopterleri yer alıyor.

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Ermenistan, Kalashnikov AK-103 piyade tüfeği üretimine başladı

Kalashnikov AK-103 saldırı tüfeklerinin montajına başlandı Ermenistan’da AK-103 üret…