Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri Japonya’ya V-22 Osprey’lerin teslimatı gerçekleştirildi

Japonya’ya V-22 Osprey’lerin teslimatı gerçekleştirildi

0

Japonya Kara Öz Savunma Kuvvetleri (JGSDF) birimlerine bağlı ilk 2 adet V-22 Osprey, Japonya’daki Iwakuni ABD Deniz Piyadeleri Hava Üssü’ne ulaştı.

Japonya, Temmuz 2015’te Japonya Kara Öz Savunma Kuvvetleri için ilk 5 adetlik Osprey’i 332 milyon dolara sipariş etmişti.

Japonya Deniz Öz Savunma Kuvvetleri’nin yeni 19.5000 tonluk helikopter gemisi Izumo’da bir dizi V-22 konuşlandıracağı biliniyor. Japonya Savunma Bakanlığı da Doğu Çin Denizi’ne de bazı V-22’leri konuşlandırma niyeti olduğunu açıkladı.

Tilt-rotorlu V-22 Osprey’lerin satın alınması, amfibi ve deniz savaş yeteneklerini geliştirmek isteyen Japonya Öz Savunma Kuvvetleri’nin amaçları doğrultusunda gerçekleşmiştir.

V-22 Osprey Hakkında

V-22 Osprey, bir helikopterin dikey performansını sabit kanatlı bir uçağın hızı ve menzili ile birleştirmek için tiltrotor teknolojisini kullanan çok amaçlı bir hava aracıdır.

Rotorları dikey konumdayken, helikopter gibi inebilir veya havada kalabilir. Kalkış yaptıktan sonra, yüksek hızla yüksek irtifa uçuşu yapabilen bir turboprop hava aracına dönüşebilir. Bu kombinasyon, V-22’nin diğer hava araçlarından farklı olarak operasyonel üstün global erişim yetenekleriyle sonuçlanmaktadır.

V-22 şu anda Birleşik Devletler Deniz Piyadeleri ve Hava Kuvvetleri Özel Harekat Komutanlığı bünyesinde hizmet veriyor.

V-22, hizmete girmesinden bu yana, dünya çapında yaralı tahliye, hava araçlarının ve personelin kurtarılması, insani yardım / afet yardımı, ikmal, VIP ulaşım ve alan güvenliği de dahil olmak üzere birçok görevde kullanıldı.

Dış Haberler Editörü

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Mısır Ordusu Libya sınırındaki hava üssüne yeni savaş uçakları konuşlandırdı

Mısır Ordusuna ait Uthman Askeri Hava Üssünün onarım faaliyetleri tamamlandıktan sonra yen…