Anasayfa Haberler Genel Haberler KADEX 2018’e En Geniş Katılım Türkiye’den

KADEX 2018’e En Geniş Katılım Türkiye’den

0

Kazakistan’ın başkenti Astana’da düzenlenecek KADEX Fuarı’na en geniş katılım  Türk savunma sanayii sektörü tarafından sağlanacak.

Kazakistan Cumhuriyeti Savunma ve Havacılık Sanayii Bakanlığı himayelerinde ve Savunma Bakanlığı’nın destekleriyle bu yıl beşincisi düzenlenmekte olan KADEX  (Uluslararası Silah Sistemleri ve Askeri Teçhizat Fuarı), 23 – 26 Mayıs 2018 tarihleri arasında Kazakistan’ın başkenti Astana’da gerçekleşecek. 2016 yılında gerçekleştirilen KADEX 2016 Fuarına 44 Ülkeden, 353 katılımcı firma, 55 resmi heyet, 60 bin ziyaretçi iştirak etmişti. KADEX 2018’de ise 80 ülkeden 100’e yakın resmi heyetin katılması bekleniyor.

22 Kurum ve Kuruluş

Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın da paydaşları arasında yer aldığı fuara en geniş katılım Türk savunma sanayii sektörü tarafından sağlanacak. SSM ve SSİ (Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği) koordinasyonunda 22 Türk savunma sanayii kurum ve kuruluşu fuarda yer alacak.

Kazakistan’la ikili işbirliği çerçevesinde bugüne kadar askeri haberleşme sistemleri, görüntüleme sistemleri, silah, mühimmat ve atış kontrol sistemleri ve zırhlı araç projeleri gerçekleştirildi. Mevcut işbirliğinin hava platformları, askeri eğitim altyapıları gibi alanlarda devam etmesi hedefleniyor. Ayrıca, Kazakistan Mühendislik şirketi, ASELSAN ve SSM iştirakiyle 2011 yılında kurulmuş KAE (Kazakhstan ASELSAN Engineering) şirketi de askeri görüntüleme sistemleri ve silah sistemleri alanlarında faaliyetlerini sürdürüyor.

Türkiye’nin tamamı yerli sermayeli kara sistemleri üreticisi Otokar, Fuara 3 aracıyla katılıyor. Otokar, 26 Mayıs’a kadar ARMA 8×8, COBRA II ve URAL zırhlı araçlarını sergiliyor.

Fuara Türkiye’den Katılacak Kurum ve Kuruluşlar

 1. ASELSAN
 2. AVS
 3. BMC
 4. DEARSAN
 5. DESAN
 6. GARANTİ GİYİM
 7. GİRSAN
 8. HAVELSAN
 9. HOYTEK
 10. İŞBİR
 11. MILSOFT
 12. OTOKAR
 13. ÖZTEK
 14. SİMSOFT
 15. STM
 16. TAIS
 17. TURMAKS
 18. TEKNOLOJİ MÜHENDİSLİK
 19. TUSAŞ
 20. TÜBİTAK BİLGEM
 21. UNIFO
 22. SSM/SSİ

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Venezuela, ABD tescilli özel jeti düşürdü

Venezuela Stratejik Operasyonlar Komutanı Remigio Ceballos, kimliği belirsiz bir uçağın EE…