Anasayfa Haberler Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri Kaplan MT yeterlilik testlerine hazırlanıyor

Kaplan MT yeterlilik testlerine hazırlanıyor

0

Kaplan MT Mayıs ve Temmuz ayları arasında Endonezya Ulusal Silahlı Kuvvetleri tarafından yeterlilik testlerine tabi tutulacak.

Endonezya Ulusal Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaç ve isterlerine uygun olarak FNSS-PT Pindad tarafından ortak geliştirilen Orta Ağırlık Sınıfı Tank KAPLAN MT geçtiğimiz yıl Mayıs ayı gerçekleştirilen IDEF’17 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarında karşımıza çıkmıştı.

DSA 2018 Asya Savunma Hizmetleri Fuarında açıklamalarda bulunan FNSS yetkilisi, bir prototipin Endonezya’da ve PT-Pindad’ın Bandung’daki tesislerinde bir araya getirildiğini ve Türkiye’de üretilen prototip ile birlikte yeterlilik testlerine gireceğini belirtti. Kalifikasyon sürecinin başarılı bir şekilde tamamlanması, platformun seri üretime yönelik bir hükümetler arası anlaşmaya yol açmasının beklendiğini ve ilk araçların teslim edilmesinin sözleşmenin imzalanmasından sonraki iki yıl içinde gerçekleşmesi beklendiğini ekledi.

Kaynak: Jane’s 360

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

RAFAEL, 32 kilometre menzilli hassas güdümlü füzesi ile Polonya’da iddialı

Rafael Advanced Defense Systems Ltd. Polonya’da Conglomerate PGZ ile ortak üretimi p…