Anasayfa Haberler Deniz Kuvvetleri ve Deniz Sistemleri Meteksan Savunma’dan hızlı teslimat

Meteksan Savunma’dan hızlı teslimat

0

Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından, Türkiye’nin su altı akustiği mükemmeliyet merkezi olarak görevlendirilen Meteksan Savunma, YAKAMOS sonarının sanayileştirilmesi görevi kapsamında önemli bir aşamayı daha tamamladı.

Meteksan Savunma sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada MİLGEM 4.Gemi Sonar Deniz Birimini (wet-end) sözleşme tarihinden 8 ay önce hazır hale getirerek, Dz.K.K.lığı ‘na teslim ettiğini duyurdu. Ayrıca açıklamada MİLGEM 3.Gemi Sonar Deniz Birimi’nde ulaşılan %92 yerli katkının, son teslimat ile daha da arttırıldığı vurgulandı.

Gemi içi birimleri Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, ıslak taraf ise TÜBİTAK tarafından geliştirilen YAKAMOS sonarının deniz biriminin (wet-end) üretimi Meteksan Savunma tarafından tamamlanarak MİLGEM Projesinin 2. ve  3. gemilerine entegre edilmiş, yine Meteksan Savunma tarafından üretilen ve TCG Burgazada’da kullanılacak Sonar Gemi Birimi (Dry End) de fabrika kabul testlerini başarıyla tamamlamıştı.

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Türk Donanması Libya açıklarında tatbikat gerçekleştiriyor

Türk Deniz Kuvvetleri, Libya açıklarında tatbikat gerçekleştireceğini ilan eden NAVTEX böl…