Anasayfa Haberler Genel Haberler Libya’ya Olası Kuvvet Aktarımı ve Türk Deniz Kuvvetlerinin Kuvvet Aktarım Kabiliyeti | Bölüm-I

Libya’ya Olası Kuvvet Aktarımı ve Türk Deniz Kuvvetlerinin Kuvvet Aktarım Kabiliyeti | Bölüm-I

0

Türk Deniz Kuvvetleri Strateji belgesinde özellikle geleceğe yönelik hedefler arasında “Kuvvet Aktarım” kabiliyeti çok öne çıkıyor. Libya’da birliklerimizin hali hazırda süren eğitim ve destek faaliyetlerinin yanında bölgeye herhangi bir kuvvet aktarım ihtiyacı doğması halinde bu hangi imkanlar ile gerçekleştirilecek? Çıkarma harekatları ve kuvvet aktarımının geleceği nasıl şekillenecek? Tüm bunları Savunma ve Denizcilik Araştırmacısı Kozan Selçuk Erkan değerlendirdi:

Bölüm I

Bölüm II

Önceki Bölüm: TSK’nın Libya Açıklarındaki Faaliyetleri ve Denizaltı Deney Havuzu

Türk Silahlı Kuvvetleri COVID-19 önlemlerine rağmen Doğu Akdeniz’de Libya açıklarında büyük bir tatbikat icra etti. Mini denizaltı çalışmaları ile bilinen DATUM A.Ş., İstanbul Teknik Üniversitesi’nde bulunan Ata Nutku Gemi Model Deney Laboratuvarı’nda denizaltı deneyleri gerçekleştirebilmek için bir denizaltı hidrodinamiği deney sistemi kurdu.

Almanya gemicilik alanında artan rekabetin etkisi ile üç büyük tersanesini birleştirmek için görüşmeler düzenlemeye başladı. Dünya Donanmaları COVID-19 nedeni ile sıkıntı yaşamaya devam ediyor. Tüm bunları Savunma ve Denizcilik Araştırmacısı Kozan Selçuk Erkan Defence Turk’e değerlendirdi:

Türk savunma sanayii özelinde savunma sanayii takipçisi ve araştırmacısı.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Venezuela, ABD tescilli özel jeti düşürdü

Venezuela Stratejik Operasyonlar Komutanı Remigio Ceballos, kimliği belirsiz bir uçağın EE…