Anasayfa Haberler Hava Kuvvetleri ve Uzay Sistemleri Lockheed Martin, Hellfire füzeleri için 703 milyon dolarlık sipariş aldı

Lockheed Martin, Hellfire füzeleri için 703 milyon dolarlık sipariş aldı

0

Pentagon’un 1 numaralı silah tedarikçisi Lockheed Martin, Hellfire havadan yere füze alımı için sözleşme değişikliği imzaladı.

ABD Savunma Bakanlığı tarafından değeri 702,9 milyon dolardan fazla olduğu açıklanan sözleşmenin  tahmini tamamlanma tarihi 30 Eylül 2023 olarak bildiridi.

Hellfire  füze ailesi geniş bir hedef grubunu etkisiz hale getirebilecek, üç farklı harp başlığı modeli içeriyor: Bilinen ve öngörülen tüm zırhlı tehditlere karşı etkili yüksek patlayıcı tanksavar (HEAT) füzesi AGM-114K; tekneler, binalar, sığınaklar ve hafif zırhlı araçlar gibi “yumuşak” hedeflere karşı basınç-parçacık etkili AGM-114M ve asgari ikincil hasarlı, içinde düşman personeli barındıran korunak ve mağaralara karşı etkili AGM-114N füzesi.

Hellfire havadan yere füzesi bugüne kadar bir çok platform tarafından kullanıldı. Bunlardan bazıları: ABD Ordusunun Apache’si (AH-64A ve AH-64D), ABD Deniz Piyadeleri Kobra’sı (AH-1W ve AH-1Z) ve İngiltere’nin Apache (AH MK1) saldırı helikopterleri; ABD Donanması’nın Seahawk silahlı keşif helikopteri (SH-70B); ABD Ordusunun keşif helikopteri “Kiowa Savaşçısı”  (OH-58D); ve ABD Hava Kuvvetleri’nin Predator insansız hava aracı.

AGM-114 Hellfire

Hellfire, hem gündüz hem de gece koşullarında operasyonel olan bir tanksavar sistemidir. Çoklu hedef kabiliyeti ile kullanıcı operatörler için gelişmiş güvenlik sağlamaktadır. AGM-114 Hellfire füzeleri, Lockheed Martin tarafından üretilen, uçaktan veya yer tabanlı platformlar tarafından kullanılabilen bir tanksavar füze sistemidir.

İlgili Olarak:

Hırvatistan Silahlı Kuvvetleri, sipariş ettiği AGM-114 Hellfire füzelerini teslim aldı

Araştırmayı seviyor, yabancı dil öğrenmeye istekli ve dili etkin kullanmayı amaçlıyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Brezilya’nın Gripen programında ilk uçuş gerçekleştirildi

Brezilya Hava Kuvvetleri için F-39 Gripen olarak tanımlandırılan savaş uçağı, BrezilyaR…