Anasayfa Haberler Genel Haberler Northrop Grumman 713 milyon dolarlık Polonya sözleşmesini imzaladı

Northrop Grumman 713 milyon dolarlık Polonya sözleşmesini imzaladı

0

Northrop Grumman, Polonya’ya savaş komuta sistemi ve füze savunma sistemi sağlayacak.

ABD Ordusu, Polonya’nın WISLA hava ve füze savunma programının ilk aşaması için Entegre Hava ve Füze Savunma (IAMD) Savaş Komuta Sistemi (IBCS) üretimi için Northrop Grumman’a 713 milyon dolarlık bir sözleşme verdi. WISLA planları ayrıca Patriot füze savunma sisteminin edinilmesini ve bu sistemin IBCS ağına entegre edilmesi bekleniyor.

Northrop Grumman, Füze Savunma ve Koruma Sistemleri Genel Müdürü Dan Verwiel, “Polonya, onlarca yıl önce çok farklı bir tehdit profili için tasarlanan eski sistemler üzerinden IBCS’yi seçerek bugünün karmaşık tehdit ortamında liderlik rolü üstleniyor. Çok uluslu operasyonların geleceği IBCS ve onunla birlikte Polonya, entegre hava ve füze savunma yeteneklerini modernize etmek için son teknoloji bir sisteme sahip olacak. IBCS’nin devralınmasıyla Polonya, ABD Ordusu’nun gelecekteki yönüne uygun olacak. Polonya, herhangi bir radar ve herhangi bir tutucuyu değerlendirme, sensör ve efektör entegrasyonunu optimize etme ve gelişen bir tehdide ayak uydurma esnekliğine sahip olacak.” açıklamalarında bulundu.

Patriot Hava Savunma Sisteminden ateşlenen PAC-3 MSE füzesi

WISLA için bu yabancı askeri satış sözleşmesi uyarınca, Northrop Grumman, IBCS katılım operasyon merkezleri ve entegre atış kontrol ağı röleleri üretecek ve dört ateşleme ünitesi için IBCS ağ etkin komut ve kontrol sağlayacak. IBCS katılım operasyon merkezleri, sensörler ve silah sistemlerinin savaş potansiyelini en üst düzeye çıkaran IBCS savaş yönetimi yazılımı ile birleştirilecektir. IBCS birleşme operasyon merkezleri ve ağ röleleri Polonya Jelcz araçları ile taşınacaktır.

Polonya, 2018 Mart’ında, IBCS’yi satın almak için ABD hükumeti ile bir Teklif ve Kabul Mektubu imzaladı ve bu yeterliliği elde eden ilk uluslararası ortak ülke oldu. Polonya, IBCS’yi uygulayarak, IAMD yeteneklerini ABD Ordusu’nunkilerle tutarlı bir şekilde dönüştürecektir.

IBCS, gelişen soba kaynaklı sistemleri, gelişen karmaşık tehdidi daha iyi ele almak için yeni nesil, net merkezli bir yaklaşımla değiştirerek IAMD için bir paradigma kayması yaratır. Sistem çok daha etkili bir IAMD işletmesi oluşturmak için ayrı radarlar ve silahlar kullanıyor.

İlgini Çelebilir!

Pakistanlı öğrenciler TUSAŞ’ta yaz stajına başladı

Kadim dost ve kardeş ülke Pakistan ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, iş birliğine imza a…