Anasayfa Tedarik ve Ar-Ge Projeleri Petrol Doğalgaz Boru Hattı Güvenliği

Petrol Doğalgaz Boru Hattı Güvenliği

0
Proje AşamasındaPrototip/ÜretimEnvanter

 

ETKB ihtiyacına binaen Türkiye’deki mevcut petrol ve doğalgaz boru hatları ile bu hatlar üzerinde bulunan tesislerin ve bu tesislerin idare edildiği birimlerin; terör, sabotaj, saldırı, hırsızlık ve izinsiz kazı gibi farklı tehditlerden korunmasına yönelik olarak teknolojiye dayalı bir entegre güvenlik sisteminin yurt içinde geliştirilmesi ve tedarik edilmesi amaçlanmaktadır.

Kapsam: Petrol ve doğalgaz boru hatları ile bunlarla ilişkili tesislerin güvenliğinin sağlanması doğrultusunda entegre güvenlik sisteminin yurt içinde geliştirilmesi ve tedarik edilmesi hedeflenmektedir.

Ana/Alt Yüklenici: ASELSAN-HAVELSAN İş Ortaklığı

Sözleşme İmza Tarihi: 28.12.2016

Mevcut Durum: Proje sözleşmesi Müsteşarlığımız ile ASELSAN A.Ş.-HAVELSAN A.Ş. İş Ortaklığı arasında 28 Aralık 2016 tarihinde imzalanmıştır. Avans ödemesi gerçekleştirilecektir. Türkiye’deki mevcut petrol ve doğalgaz boru hatları ve ilgili tesislerin terör, sabotaj, saldırı, hırsızlık ve izinsiz kazı gibi farklı tehditlere karşı korunacak olup, ülkemizin kritik kaynaklarının daha etkin muhafazası sağlanacaktır. Söz konusu ihtiyacın yurtiçi imkanlarla karşılanması ise yerli sanayiinin gelişmesine katkıda bulunacaktır.

Makine mühendisliği öğrencisi, savunma ve ulusal güvenlik konularıyla yakından ilgileniyor. Amatör olarak video editlemeyi ve fotoğraf çekmeyi seviyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

KORKUT-İHA

KORKUT-İHA 35 mm Tek Namlulu Silah Sistemi KORKUT-İHA, sabit tesis ve sınır bölgelerinde k…