Anasayfa Haberler Genel Haberler Raytheon SPY-6 radarları için sözleşme imzaladı

Raytheon SPY-6 radarları için sözleşme imzaladı

0

SPY-6 radarları için 402 milyon dolarlık sözleşme imzalandı.

Raytheon Hava ve Füze Savunma Radar Programı (AMDR) düşük hızlı başlangıç üretimi (LRIP) için önceden verilen sözleşmede yaklaşık 402.6 milyon dolarlık sabit fiyat-teşvik değişikliği aldı. Bu değişiklik üç AMDR LRIP ünitesi sağlayacaktır. LRIP üniteleri, Arleigh Burke sınıfı olarak da adlandırılan DDG 51 Flight III sınıfı gemilerde kullanılacak. Marlborough, Massachusetts’te yapılacak olan çalışmaların 2023’te tamamlanması bekleniyor.

AMDR (şimdi resmen AN / SPY-6 olarak adlandırılan Hava ve Füze Savunma Radarı), Birleşik Devletler Donanması için geliştirilmekte olan aktif elektronik faz dizinli 3D hava ve füze savunma radarıdır. Flight III Arleigh Burke sınıfı muhripler için entegre hava ve füze savunması ve hatta periskop tespiti sağlayacak.

AMDR sistemi iki ana radar ve sensörleri koordine etmek için bir radar takımı denetleyicisinden (RSC) oluşur. S-band arama radarı takip etme, balistik füze sınıflandırması ve füze iletişimini sağlarken X-ban radar ise ufuk araması, hassas izleme füze iletişimi ve hedeflerin terminal aydınlatmasını sağlamaktadır.

Çukurova Üniversitesi Gazetecilik Öğrencisi, savunma sanayii ve global askeri teknolojilerle ilgileniyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Otokar, TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni aldı

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Covid-19 sürecinin en başından itibaren Arifiye’de 55…