Anasayfa Haberler Genel Haberler Ressam ve milli yüzücü Yusuf Akgün’den AKSUNGUR İHA çizimi

Ressam ve milli yüzücü Yusuf Akgün’den AKSUNGUR İHA çizimi

0

Ressam ve Milli Yüzücü Yusuf Akgün yerli ve milli olan TUSAŞ üretimi AKSUNGUR İHA’yı çizip tweetter hesabından yaptığı paylaşımla savunma sanayiine olan desteğini dile getirdi. Akgün paylaşımında, “Büyük fedakarlık ve Emek karşılığında, kısa sürede Vücuda getirdiğiniz, Yerli ve Milli İHA’mız AKSUNGUR İHA için sizlere destek olmak ve yapılan başarılı çalışmaya bende küçük bir katkı sağlamak istedim..” ifadelerine yer verdi.

Türkiye’de savunma sanayii devlerinden olan TUSAŞ’ın Genel Müdürü Temel Kotil ise ressam ve milli yüzücünün bu jestini karşılıksız bırakmayarak twitter hesabından yaptığı paylaşımla teşekkür etti.

AKSUNGUR İHA

AKSUNGUR MALE sınıfı İHA Sistemi: gece/gündüz her türlü hava koşullarında istihbarat, gözetleme, keşif ve taarruz görevlerini gerçekleştirebilen; EO/IR, SAR ve Sinyal İstihbaratı (SIGINT) faydalı yüklerini ve çeşitli havadan yere mühimmat sistemlerini taşıyabilen Orta İrtifa Uzun Havada Kalışlı İnsansız Hava Aracı sistemidir. 40.000 feet irtifaya çıkabilen ve 40 saate kadar havada kalabilme özellikleriyle en zorlu operasyonların tamamlanabilmesine imkan veren iki adet çift turboşarjlı dizel PD-170 motoruna sahiptir.

Halihazırda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) envanterinde bulunan İnsansız Hava Aracı (İHA) ANKA Sistemi ile benzer aviyonik mimariye sahip ve aynı yer sistemlerini kullanan AKSUNGUR, 750 kg yüksek faydalı yük taşıma kapasitesi ile İHA ANKA Sistemi’nin yaklaşık 20.000 saatlik elektronik harp koşulları da dahil en zorlayıcı muharebe koşullarındaki uçuş tecrübesinin üzerine inşa edilmiştir.

İlgili Olarak

TSK’ya AKSUNGUR ve ANKA+ insansız hava araçları geliyor

Havacılık ve hava savunma sistemi meraklısı. Harp sanatları araştırmacısı.Savunma sanayi ile yakından ilgili. Edebiyat aşığı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

STM, Yerli Elektronik İzleme Sistemi’ni Adalet Bakanlığına sundu

STM ana yükleniciliğinde geliştirilen Yerli Elektronik İzleme Sistemi (E-Kelepçe) kapsamın…