Anasayfa Haberler Rusya, Kurganets-25 zırhlı araçlarının kabul testlerini 2022’de tamamlayacak

Rusya, Kurganets-25 zırhlı araçlarının kabul testlerini 2022’de tamamlayacak

0
Kurganets 25 ZMA ZPT

Kurganets-25 araçlarının ‘kabul test’ programı 2022 yılının güz döneminde tamamlanacak.

Savunma sanayii kaynakları, Rusya Savunma Bakanlığı ve işletmelerinin Kurganest-25 ailesi zırhlı personel taşıyıcı (ZPT) ve zırhlı muharebe aracı (ZMA) kabul testi programını başlatacaklarını söyledi. Programa göre, ön testler 2021 yılının Mayıs ve Ekim ayları arasında yapılacak. Kabul testleri ise Kasım 2021’de başlayacak ve 12 ay sürecek.

Kurganets-25 araçları çeşitli hava ve iklim koşulları altında test edilecek. Açıklamalara göre, kaynak kontrolü, motor, silah, optik ve elektronik gibi bir dizi sistemin denemesi yapılacak. Kabul testlerinden sonra dezavantajları gidermek için ek süre sağlanacağı söylendi. Rus Izvestia yayım kuruluşu, uzmanların bazı unsurları ve mekanizmaları halihazırda testlerden geçirdiğine dair söylemlerde bulundu.

Rusya Kurganets-25
Kurganets-25

İlk Kurganets 2013 yılında üretildi. T-14 Armata tankı, K-17 Boomerang ZMA ve Koalitsiya-SV kundağı motorlu obüsle birlikte 2015 yılında sunuldu. Araştırma ve geliştirme aşamalarının başlaması beklenen Kurganets için tarihler birkaç kez ertelendi. 2015 yılında, kabul testlerinin 2017’de ve tedarik sürecinin 2019’da başlayacağı açıklanmıştı. Ancak, ön testler Kurganets-25’in inşasında değişikliklerin gerekli olduğunu gösterdi ve Ar-Ge süreci durdu. Aralık 2019’da, Kurganmashzavod ile Ar-Ge çalışmaları adına anlaşma imzalandı. Şubat 2020’de, kabul testlerinin ardından, tedarik sürecinin belirleneceği ifade edildi.

İlgili Olarak

Rusya Armata platformuna entegre yeni ZMA geliştirecek

ERÜ Makine Mühendisliği mezunu. Savunma sanayii teknolojileri takipçisi, araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

İspanya Hava Kuvvetleri ilk NH90 helikopterini teslim aldı

İspanya Hava Kuvvetleri, arama ve kurtarma (SAR) ve muharebe arama kurtarma (CSAR) görev y…