Anasayfa Haberler SSM’den Deniz Kuvvetleri için yeni simülatör hamleleri

SSM’den Deniz Kuvvetleri için yeni simülatör hamleleri

0

Savunma Sanayii Müsteşarlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın eğitim ve harbe hazırlık ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla iki ayrı duyuru, Tedarik Projesi İhale ilanı ve Bilgi İstek Dokümanı duyurusu yayınladı.

SSM’den Kıyıya Çıkış Simülatörü (KÇS) Tedarik Projesi İhale İlanı

Kıyıya Çıkış Simülatörü (KÇS) Tedarik Projesi kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın amfibi harekat, savaş dışı askeri harekat (Barışı destekleme harekatı) ve lojistik nakliyat kapsamında  gerçekleştirilen görevleri ve harekat unsurlarının (personel araç, gereç vb.) simülasyonunu yaparak ve harekat  alanlarındaki kıyı, plaj, ada, adacık, yaklaşma suları vb. gibi coğrafi formasyonlara denizden icra edilecek intikalin (deniz geçişi safhası-seyir eğitimleri)/harekatın (yükleme/bindirme, kıyıya hücum safhaları-amfibi eğitimler) sanal/sayısal yaşatılmasını gerçekleştirerek, amfibi harekat kapsamında görev icra eden personele eğitim verilmesini sağlayacak bir adet “Kıyıya Çıkış Simülatörü”, anahtar teslimi olarak, entegre edileceği “Simülatör Binası” ile birlikte üretimi/imalatı yaptırılarak yurtiçinden tedarik edilecek.

 SSM’den Taktik Harekat Eğitim Simülatörü (TAHES) Projesi Bilgi İstek Dokümanı  Duyurusu

Taktik harekat eğitimi kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ihtiyacını karşılamak için Taktik Harekat Eğitim Simülatörü (TAHES) tedariki planlanıyor. Bu çerçevede, proje faaliyetlerine katılmak isteyen firmalardan idari, mali ve teknik bilgi alınması amacıyla SSM tarafından Bilgi İstek Dokümanı (BİD) yayınlandı.

İlgini Çelebilir!

ARES Tersanesi, Umman’a ilk ARES 85 Hercules devriye gemisini teslim etti

ARES Tersanesi, Umman’ın Polis Sahil Güvenlik birlikleri (ROPCG) için sipariş ettiği…