Anasayfa Haberler Genel Haberler T129 Atak helikopterleri Bakü’nün kurtuluş yıldönümü kutlamalarına katıldı

T129 Atak helikopterleri Bakü’nün kurtuluş yıldönümü kutlamalarına katıldı

0

Azerbaycan ve Türkiye Silahlı Kuvvetlerine ait hava araçları Nahçıvan üzerinde ortak uçuş gerçekleştirdi.

İslam Kafkas Ordusu tarafından düşman işgalinden kurtarılan Bakü’nün 102. yıldönümü vesilesiyle 15 Eylül’de saat 14: 00’ten itibaren Nahçıvan üzerinde Azerbaycan ve Türkiye Silahlı Kuvvetleri bağlısı hava araçları ortak uçuşlar gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen uçuş gösterilerine Türk Silahlı Kuvvetleri bağlısı T129 Atak helikopterleri katıldı.

Nahçıvan’da Azerbaycan-Türkiye ortak askeri tatbikatı yapıldı

Azerbaycan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında imzalanan askeri iş birliği anlaşmasına göre, iki ülkenin kara kuvvetleri ve hava kuvvetlerinin katılımıyla büyük ölçekli taktik atış ve taktik uçuş tatbikatlarının ilk aşaması Nahçıvan’da gerçekleştirildi.5 Eylül 2020’de, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Yüksek Meclis Başkanı Vasif Talibov ve Türkiye Cumhuriyeti 3. Ordu Komutanı Korgeneral Şeref Öngay tatbikata katıldı.

Özel Kuvvetler Başkomutanı Korgeneral Kerem Mustafayev tatbikat hazırlıklarını aktardı. Operasyonel taktiksel tatbikat planının açıklanması sırasında tatbikatın amacının, Azerbaycan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin birlik ve birimlerinin personeli ile Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Acil Durumlar Bakanlığı, Nahçıvan Özel Sınır Bölüğü arasındaki tecrübe paylaşımını artırmak olduğu belirtildi.

İlgili olarak

Geçmişten Günümüze: Dağlık Karabağ Sorunu ve Ermeni Politikaları

Havacılık ve hava savunma sistemi meraklısı. Harp sanatları araştırmacısı.Savunma sanayi ile yakından ilgili. Edebiyat aşığı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

SEDEC açılış töreni halka açık olarak gerçekleştirildi

Çevrimiçi gerçekleştirilecek olan SEDEC 2020 Anayurt, Sınır ve İç Güvenlik Sistemleri etki…