Anasayfa Haberler TSK’ya ait SİHA’lar BTÖ PKK’nın sözde istihbarat sorumlusunu Irak’ta imha etti

TSK’ya ait SİHA’lar BTÖ PKK’nın sözde istihbarat sorumlusunu Irak’ta imha etti

0

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), bölücü terör örgütüne PKK’ya ait hedefleri SİHA’lar ile düzenlenen hava harekatlarıyla etkisiz hale getirmeye devam ediyor

TSK tarafından icra edilen Pençe-Kaplan Operasyonu ile Kuzey Irak’taki varlığına büyük darbe vurulan BTÖ PKK’nın sözde yetkilileri Suriye ve Irak’ın iç bölgelerine kaçmaya devam ediyor. TSK‘ya ait SİHA‘lar ile Süleymaniye yakınlarındaki Şarbejar’da düzenlenen hava harekatı ile BTÖ PKK‘nın sözde istihbarat başkan yardımcısı etkisiz hale getirildi.

Son olarak  23 Haziran 2020’de Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait SİHA’lar ile Suriye’nin Ayn El Arap bölgesinde bölücü terör örgütü YPG/PKK’nın sözde komutanları toplantı sırasındayken hava harekatı gerçekleştirildi. Başarıyla icra edilen operasyonda en az 3 kadın terörist etkisiz hale getirildi. Etkisiz hale getiren teröristlerden 2’sinin terör örgütü PYD/YPG’nin sözde Fırat Bölgesi kongre üyesi. Gerçekleştirilen operasyonda Mizgin Celil, Emine Veysi ve Kongreya Star sözde Fırat Bölge Koordinasyonu Üyesi Zehra Berkel etkisiz hale getirildi.

İlgili Olarak:

Türk SİHA’ları terör örgütü YPG/PKK komutanlarını toplantı sırasında imha etti

Pençe-Kaplan Operasyonu’nda 700’den fazla PKK hedefi imha edildi

Türk savunma sanayii özelinde savunma sanayii takipçisi ve araştırmacısı.

Milli Savunma Üniversitesi- Yüksek Lisans

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

Almanya, NATO harcamalarına %10 destek verecek

NATO’ya gereğinden az destek verdiği gerekçesiyle ABD tarafından sürekli eleştirilen…