Anasayfa Haberler Kara Kuvvetleri ve Kara Sistemleri Türk “Katmerciler” firmasının zırhlı araçları Libya’da

Türk “Katmerciler” firmasının zırhlı araçları Libya’da

0

Libya’da Birleşmiş Milletler nezdinde tanınan Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne ait Türk yapımı zırhlı araçların arasına BMC Kirpi II ve Vuran’dan sonra Katmerciler firması tarafından üretilen “4×4 zırhlı ambulans ve KIRAÇ” da katıldı.

Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne (UMH) bağlı güçlerin başkent Trablus’ta gerçekleştirdiği askeri geçit sırasında görüntülenen araçlar Libya’da UMH güçlerince kullanılacak.

Katmerciler KIRAÇ

Daha öncesinde 2019 yılında Libya’ya gönderilen BMC Vuran ve Kirpi II’ler Ulusal Mutabakat Hükümeti güçlerince Trablus’un temizlenmesi ve diğer önemli operasyonlarda ön saflarda kullanılarak görevlerini başarıyla icra etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Libya Başbakanı Feyyaz Serrac ile Türkiye’de yaptıkları görüşme sonrası yaptığı açıklamada “UMH Başkanı Serrac ile Libya topraklarındaki işbirliği alanlarını genişletme kararı aldık.” şeklinde açıklamada bulunmuştu.

Katmerciler 4×4 Zırhlı Ambulans

4×4 Zırhlı Ambulans, dünyadaki yüksek riskli bölgeler için ulaşım, ilk yardım ve hastaların nakli amacıyla Ford F550 araç şasisi üzerine tasarlanmış ve donatılmıştır. Geniş iç hacmi sayesinde ayakta operasyon gerçekleştirerek hastalara müdahale edilebilmektedir. Araç 5 hasta, 2 sağlık personeli ve sürücü dahil 8 kişilik taşıma kapasitesine sahiptir. 300 HP gücüne ve 4×4 sürüş özelliklerine sahip ve her türlü yol ve iklim koşullarına uygun üretilen Zırhlı Ambulanslar sürücü, sağlık personeli ve hastanın tam emniyetini sağlamakta olup istenilen konfigürasyonda ve farklı balistik seviyelerine uygun dizayn edilmektedir.

Katmerciler 4×4 Zırhlı Ambulans Libya’da

Katmerciler KIRAÇ

KIRAÇ Yeni Nesil Kriminal İnceleme Aracı; zırhlı personel taşıyıcı, komuta kontrol aracı ve iç güvenlik aracı olarak yapılandırılabilecek bir tasarıma sahiptir. Libya’da gördüğümüz KIRAÇ muhtemelen zırhlı personel taşıyıcı olarak görev yapacak. Ayrıca görseller incelendiğinde aracın zırhlandırıldığı açıkça görünüyor.

Tasarıma bağlı olarak, 27+1+1 personele kadar taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Tam bağımsız süspansiyon sistemi ve otomatik şanzımanlı 4×4 özellikleri sayesinde, her türlü hava ve yol koşulunda mükemmel hareket kabiliyeti sunmaktadır. Katmerciler 4×4 KIRAÇ araç platformunun ekstra yük kapasitesi, farklı seviyelerde balistik koruma ve çok yönlü ekipman kullanımına olanak sağlamaktadır.

Katmerciler KIRAÇ Libya’da

İlginizi Çekebilir

Türk Deniz Kuvvetlerinin Libya’daki Hava Savunması

Çukurova Üniversitesi Gazetecilik Öğrencisi, savunma sanayii ve global askeri teknolojilerle ilgileniyor.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

İsrailli Elbit Systems’ten ABD’ye 442 milyon dolar tutarında gece görüş gözlüğü

Elbit Systems, ABD Ordusu için geliştirilmiş gece görüş gözlüğü (ENVG-B) sistemleri için 4…