Anasayfa Haberler Türkiye’nin en kapsamlı ‘Harp Tarihi’ çalışmaları platformu faaliyete başladı

Türkiye’nin en kapsamlı ‘Harp Tarihi’ çalışmaları platformu faaliyete başladı

0

Türkiye’nin harp tarihi araştırmaları alanında en kapsamlı içerik ve çalışma alanına sahip olması öngörülen harptarihi.com faaliyete başladı.

Uzun bir süredir altyapı çalışmaları devam eden platform; 23 Nisan 1920’nin yüzüncü yıldönümü, 23 Nisan 2020 Saat Meclis’in açıldığı 13:45’te Çocuklara atıf yaparak harptarihi.com internet sitesi üzerinden faaliyete başladı.

Harptarihi.com Hakkında

https://harptarihi.com internet sitesi, Türkiye’deki askerî tarih ve kültür çalışmalarının toplanmasına katkıda bulunmak için kuruldu. Böyle bir site oluşturma fikri ortaya çıktığında Türkiye’deki askerî tarih çalışmaları; çeşitli mecralarda, farklı konular ve sınırlı seviyede katılımcı veya okurun takip edebildiği şekilde devam etmekteydi. Teknolojinin sağladığı kolaylıklarla birlikte sosyal medya ortamları da ilgiyi, farkındalığı ve bilinirliği artırdı. Dolayısıyla askerî tarih çalışmalarının topluca görülebileceği bir alana olan ihtiyaç da arttı.

Bu site bu ihtiyaca cevap vermek üzere sizlerden gelecek veri, bilgi, köşe yazısı, elektronik ansiklopedi maddesi, makale vb. katkılarla şekillenecek bir alan olacak, görüş ve önerileriniz doğrultusunda ilaveler yapılabilecektir. [email protected] hesabı iletişim olarak kullanılmaktadır.

Sitenin twitter hesabı @harptarihicom’dur.

Türk savunma sanayii özelinde savunma sanayii takipçisi ve araştırmacısı.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

BAE’nin Libya’da Watya hava üssüne saldırısında TSK’ya ait sistemler zarar gördü

Birleşmiş Milletler nezdinde tanınan Ulusal Mutabakat Hükümeti güçleri tarafından kontrol …