Anasayfa Haberler Genel Haberler TURKUAV kablo bağlantılı insansız hava aracı çözümü

TURKUAV kablo bağlantılı insansız hava aracı çözümü

0

Robonik Mekatronik Teknolojileri, insansız hava sistemleri konusunda 10 yıllık tecrübesi ile endüstriyel ve askeri uygulama alanlarında insansız hava aracı, görüntüleme ve ölçüm sistemleri, planlama ve değerlendirme yazılımları gibi hava aracı odaklı konularda profesyonel çözümler sunuyor.

Robonik Mekatronik, İnsansız Hava Aracı (İHA) sistemlerinin çeşitli endüstriyel ve güvenlik uygulamalarında kullanılmasını engelleyen sınırlı uçuş süresi sorununu aşmak için yürüttüğü Ar-Ge çalışmalarının sonucunda ortaya çıkan kablolu İHA çözümü sayesinde limitsiz uçuş süresi, sinyal karıştırıcılardan etkilenmeyen uçuş yeteneği ve kablolu operasyonda hareket edebilme gibi özellikleri sayesinde eşsiz operasyon çözümleri sunuyor.

“Tam otonom operasyon”

Geliştirilen kablo bağlantılı insansız hava aracı sistemi kalkış ve iniş dahil tam otonom operasyon, kolay ve hızlı mevzilenme, kablo üzerinden veri aktarımı sayesinde güvenli ve sinyal karıştırıcılardan bağımsız iletişim, acil durumlar için yedek batarya sistemi, su ve toz geçirmez mimari ile zorlu koşullarda operasyon yeteneği, 100 metreye kadar kablo mesafesi gibi yenilikçi özellikleri ile hem askeri, hem endüstriyel kalite standartlarına uygun bir şekilde tasarlanarak geliştirildi. Kablolu İHA çözümü sahip olduğu akıllı kablo sarma ve bırakma mekanizması sayesinde, İHA biriminden aldığı irtifa bilgisi ve kablo gerginliğine göre kablo mesafesini otomatik olarak ayarlamaktadır, bu sayede kablo sistemi İHA sistemine yük olmadan kullanılabiliyor.

Ticari, endüstriyel ve askeri versiyonlar halinde ulusal ve uluslararası pazara sunulması planlanan kablolu İHA sistemi, farklı insansız hava araçları ile uyumluluk, akıllı takip algoritması ile taşıtlara (kara-deniz) entegre edilebilecek mimari, gerekli durumlarda kablosuz uçuş desteği konularında geliştirilmeye devam ediyor.

Tamamen yerli ve milli teknolojiye sahip olan sistem, özellikle askeri operasyonlar, organizasyon güvenliği, kalabalık kontrolü, deniz savunması, iletişim, trafik yönetimi ve kontrolü, kaçakçılık gibi güvenlik uygulamalarının yanı sıra, inşaat ve şantiye kontrolü, fabrika baca kontrolü, verici ve anten birimleri arıza tespiti, izolasyon kontrolü, güç ve enerji hattı takibi, rüzgar türbini kontrolü gibi bir çok endüstriyel alanda da kullanım alanı bulacak.

İstasyon

Turkuav Kablolu İHA’nın öne çıkan özellikleri:

  • Hızlı mevzilenme ve tam otonom uçuş
  • Sinyal bozucu bağımsız (Jammer Free)
  • Kablo üzerinden güç ve veri aktarımı
  • 100 metre irtifa
  • Farklı İHA’lar ile uyum
  • Geniş faydalı yük seçenekleri
  • Yüksek çözünürlüklü termal görüntüleme
  • Optik zoom seçenekleri
  • Endüstriyel ve ticari kullanıma uygun

 

 

 

 

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Bir cevap yazın

İlgini Çekebilir!

ABD, Tayvan’a Patirot füze modernizasyonu için 620 milyon dolarlık satışı onayladı

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı, Yabancı Askeri Satışlar (FMS) kanalı ile …