Uçak gemileri zor durumda

0

Fransa Savunma Bakanlığı, Fransa’nın tek uçak gemisi Charles de Gaulle’nin yaklaşık 2000 personelinden 668’inin COVID-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Gemi, Atlantik tatbikatlarından önce Fransız Toulon limanına geri döndü. BBC’nin aktardığına göre yirmi denizci hastanede, bunlardan biri yoğun bakımda. Test sonuçlarının% 30’u henüz girmediği için enfekte olmuş kişilerin sayısının artması bekleniyor. Donanma, kaç denizcinin virüsü yakaladığını araştırıyor.

ABD’nin uçak gemisi USS Theodore Roosevelt’te ilk ölüm gerçekleşmişti

5 bine yakın personeli karantinaya alınan “USS Theodore Roosevelt” gemisinde vaka sayısı 550’yi bulurken koronavirüs nedeniyle ilk ölüm gerçekleşmişti. Bazı Pentagon muhabirleri sayının 600’e ulaştığını belirtiyor.

Geminin kaptanı Albay Brett Cozier, geminin boşaltılıp personelinin Guam adasında karantinaya alınması için Pentagon’a gönderdiği mektup basına sızınca ABD Deniz Kuvvetleri Genel Sekreter Vekili Thomas Modly tarafından görevden alınmıştı. Modly ise daha sonra geminin personeline hitaben yaptığı konuşmasında kaptana yönelik ağır sözlerinin büyük tepki çekmesi üzerine istifa etmek zorunda kalmıştı.

ABD Donanmasındaki vaka sayısının 950’ye ulaştığı belirtiliyor.

İnsan sirkülasyonunun çok yoğun olduğu uçak gemilerinde salgın durumlarına karşı tedbir almak çok zor. Uçak gemilerini ve uçak gemilerinden bağımsız olarak donanmaların salgın krizindeki durumlarını Araştırmacı Kozan Selçuk Erkan Defence Turk’e değerlendirmişti:

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunu ve amatör fotoğrafçı. Teknoloji, otomotiv, uluslararası ilişkiler ve savunma sanayii meraklısı. Savunma sanayii araştırmacısı.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgini Çekebilir!

Avustralya Donanmasından 75 milyar dolarlık savunma planı

Avustralya Savunma Bakanı Linda Reynolds ve Savunma Sanayi Bakanı Melissa Price, İngiliz M…